ІЗ БЮДЖЕТОМ НАС!

2020-12-30 15:37

Депутатів міськради Чернігова під будівлею зустрічали учасники двох акцій: одні — відстоювали землю для свого будинку, інші — намагалися повернути дітей до школи. Батьки непокояться, як психічним та моральним станом своїх дітей, що сидять самі вдома, так і освітою, яку вони отримують. Одна з матусь сказала, що її дитина вдома не може отримати повноцінні знання. Доводиться звертатися до репетиторів.  

Невдоволені батьки взяли в «облогу» начальника управління освіти Василя Білогуру, який пояснив — Чернігів виконує постанови уряду. Зараз у місті розглядають можливість повернути дітей за парти — але тільки після свят і січневого локдауну. Нині серед освітян тривають консультації щодо кількості предметів та розкладу уроків. За його словами: «Не може бути хаосу в принципі. І так всім складно. Але ми маємо приймати такі рішення, які не дозволять ситуації вийти в нікуди. Ми один одного почули». І дійсно почули, тому й до зали, де повинна відбутися відповідальна (бюджетна) сесія не пішли. 
На відміну від одного з чернігівських нардепів. 

ОТ ЯКА ЙОГО МУХА ВКУСИЛА? 

Ще до затвердження порядку денного — до слова попросився нардеп від Чернігова Олег Семінський. Який без жодних прелюдій, як кажуть «із місця — в кар’єр», з трибуни звинуватив міського голову Владислава Атрошенка та секретаря міськради Олександра Ломака у брудних передвиборчих технологіях та в інших оборудках. Зрозуміло, що без жодного доказу. Присутні у сесійній залі депутати були обурені подібною заявою: вони почали вигукувати «Ганьба» та стукати ногами.

Тоді пан Семінський перевів розмову на ціни на бруківку, якою вкладають тротуари у Чернігові. З його слів, вони завищені в 4 рази. Владислав Атрошенко, який протягом всього цього часу мовчав, відреагував на останню репліку Семінського щодо плитки та звернувся до юриста міськради: «Підготовте судовий позов до пана Семінського з приводу ціни на тротуарну плитку. Хай він в суді розкаже про ціну плитки та в скільки вона завищена».

Зауважу, що кілька пересічних жіночок, які теж були у залі, почали звинувачувати самого Семінського у брехні та невиконанні власних обіцянок. І багато чого нагадали йому щодо його депутатської «діяльності».

КОРЕГУВАННЯ МІСЬКИХ ПРОГРАМ ТА БЮДЖЕТ

«Безпечне місто Чернігів»

Представник поліції доповів про результати реалізації у місті Програми, яка діє вже протягом кількох років. У межах цієї Програми встановлено 233 камери відеоспостереження. За його словами, програма є ефективною: за допомогою у місті вдалося розкрити близько 4,5 тисячі злочинів. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для виконання Програми за кошти міського бюджету, складає 42 млн. грн. Для безпеки міста щорічно необхідно встановлювати близько 50 камер. 

Громадський бюджет (бюджет участі)

Під час обговорення депутати запропонували на наступний рік продумати механізм подальшої підтримки важливих проєктів після виконання в межах бюджету участі. Наприклад, таких як «Зелена сцена», який вже давно став брендом нашого міста. Оскільки такі заходи — не просто заходи громадської участі, а й ті, які сприяють економічному відродженню Чернігова.

Річний бюджет 

Зрозуміло, що бюджет наступного року — проблемний. Тим більше, що держава, порушуючи Конституцію, «звалила» на місто ще більше своїх зобов’язань — 70 мільйонів гривень на підтримку профтехосвіти й приблизно 80 мільйонів на пільгові перевезення. 

Як підкреслив керманич міста Владислав: «У нас недофінансовані всі галузі. У нас недофінансовані всі заробітні плати всіх категорій, ремонтні роботи міської інфраструктури. Все не дофінансовано. Але, враховуючи те, що ми з року в рік змушені розподіляти кошти на ті напрямки, на які ми не можемо розподілити, я вже це пояснював і громаді, і депутатам, і я, як керівник, несу відповідальність щодо адекватності розподілу цих видатків. Все-таки ми більш-менш адекватно враховуємо потреби всіх галузей. І при зростанні видатків, точно у нас не страждає ані освіта, ані медицина, ані спорт чи культура».

Отже, видаткова частина становить понад 2,921 мільярди гривень. Основні видатки підуть на освіту. Це понад 1,335 мільярди. Майже 492 мільйони гривень піде на галузь ЖКГ. На охорону здоров’я — понад 144 мільйони гривень.
«За» проголосував 31 депутат. 

Олександр ШИЛО
Фото Мар’яни ХАРДІ

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42