«Муніципальна варта»: завжди на захисті інтересів чернігівців

2020-12-30 10:08

Гуляючи Черніговом, ви, певно, не раз помічали молодих людей у зеленому спецодязі з шевронами, на яких зображено герб нашого міста й написано «Муніципальна варта». Дехто їх навіть плутає з поліцією. А насправді вони є представниками комунального підприємства і слідкують за порядком та благоустроєм у громадських місцях, патрулюють парки, сквери та місцевий пляж, виявляють випадки стихійної торгівлі, взаємодіють із дільничними та патрульною поліцією.

За три роки існування КП «Муніципальна варта» довело ефективність своєї роботи. В Чернігові побільшало порядку, місто стало безпечнішим та спокійнішим. І в цьому заслуга як колективу підприємства, так і його керівника Віталія Хрустицького. Людини, яка власним прикладом спонукає до того, щоб робити обласний центр комфортним і безпечним. 

Віталія Хрустицького називають людиною справи. Всі питання він вирішує чітко, швидко та оперативно. Його не лякають труднощі. А живе і працює він за правилом трьох «Н» — немає нічого неможливого. Він практично з «нуля» створив у нашому місті міську службу безпеки, яка робить життя наших містян спокійнішим і комфортнішим, яка не дублює функції поліції, а дбає про порядок і благоустрій Чернігова. Про те, що підприємство успішно виконує покладені на нього завдання, говорять результати роботи. І це при тому, що на підприємстві працює лише 27 осіб. 

Так, торік було складено понад три тисячі приписів про порушення з благоустрою міста. Балансоутримувачами за приписами «Муніципальної варти» було відремонтовано майже 2500 об’єктів інфраструктури. ОСББ, ЖЕКи, керуючі компанії на виконання приписів Муніципальної варти відремонтували та встановили лавки, столи, освітлення, дитячі майданчики у дворах чернігівців. 

Крім того, на даний момент уже демонтовано 786 гаражів і 186 незаконно встановлених малих архітектурних форм, у тому числі 15 парканів, які виходили за межі дозволеної ділянки приватного сектору. В центрі міста теплої пори за порядком слідкували велопатрулі, які працювали до десятої вечора. 

Крім патрулювання, працівники «Муніципальної варти» слідкують також за дотриманням прав і свобод наших громадян, виконанням Правил благоустрою. Дбають про цілісність зупинок, дитячих майданчиків, крамничок, парканів, відновленням металевих конструкцій, слідкують за своєчасним вивозом сміття, а ще проводять роз’яснювальну та профілактичну роботу з населенням і підприємствами. Робота ця рутинна, довга, тому кожен робочий день пана Віталія починається з вирішення різних проблемних питань, скарг, звернень і пропозицій чернігівців. 

— Цьогоріч ми зробили багато різної, хоч на перший погляд і рутинної, але такої необхідної для чернігівців роботи, спрямованої на розвиток благоустрою міста. Справ багато, штат — невеликий. Хотілося б збільшити кількість працівників, зробити більше патрулів, але поки що, враховуючи нинішній бюджет міста, це зробити неможливо, — каже Віталій Хрустицький.    

Але Муніципальна варта попри все продовжуватиме розвиватися і запроваджувати проєкти, направлені на поліпшення благоустрою Чернігова та контролю за порядком на вулицях.

Ми поспілкувалися з Віталієм Хрустицьким про плани «Муніципальної варти» на 2021 рік, і дізналися що нового очікувати чернігівцям.   

— У 2021 році ми плануємо створити в Чернігові інспекцію з паркування, яка слідкуватиме за правильністю паркування на вулицях. Зміняться і підходи до поповнення міського бюджету з парковок. Зокрема, плануємо замінити паркувальників на систему оплати через мобільний додаток або встановлені автомати. У свою чергу інспекція з паркування контролюватиме своєчасну оплату за місця на парковках. Вона матиме евакуатор для доставки автомобілів порушників на штрафмайданчик. Також продовжуватимемо розвивати програму «Безпечне місто». В її межах плануємо встановити додаткові оглядові камери біля навчальних закладів та громадських місцях. До неї дотичні два пілотні проєкти, над якими працюємо разом із Управлінням освіти Чернігівської міської ради із впровадження відеонагляду та контролю доступу до навчальних закладів. Якщо вистачить коштів і камер, то встановлюватимемо відеокамери також у дворах. Адже є серед них такі, де регулярно збираються компанії, що розпивають спиртні напої й потім чинять хуліганство. Хочеться, щоб у наших дворах було більше світла і люди не боялися повертатися додому пізно ввечері, — говорить керівник КП.

На переконання пана Віталія, сьогодні вже не стоїть питання: чи потрібна «Муніципальна варта» Чернігову? Відповідь однозначна — так. Тим паче, що подібні підприємства з процесом децентралізації і розвитком місцевого самоврядування  доводять свою ефективність по всій Україні. 

Начальник «Муніципальної варти» й досі пам’ятає, як три роки тому створював це підприємство з нуля. Він виграв конкурс і приступив до виконання посадових обов’язків. 

Три роки тому за ініціативи міського голови Владислава Атрошенка ми почати створювати це підприємство.  Вивчали досвід інших міст, консультувалися з колегами і брали найкраще, що вже було створено. Дуже важливим був ви працівників,  з відповідним досвідом, навичками, фізичною підготовкою, — розповідає пан Віталій. 

Дієву службу «Муніципальної варти» в Чернігові Віталію Хрустицькому допоміг власний досвід роботи. Адже значну частину свого життя він займався організацією служби охорони та безпеки в різних структурах. 

Понад 15 років я очолював служби безпеки різних підприємств. Як керівник дуже добре розумію, що для ефективного виконання  поставлених завдань необхідно мати чіткий план дій і добру команду. А її підготувати можливо тільки постійними систематичними тренуваннями та навчанням. Тому мій підрозділ, і я разом з ними постійно підвищуємо кваліфікацію, вивчаємо нор-мативну базу, постійно тренуємося. У нас є свій спортзал, ми запрошуємо фахівців із різних сфер для проведення тренінгів. І кожен раз ставимо для себе все вищу планку, адже тільки так можна досягти результату, — наголошує Віталій Хрустицький.

Але все ж таки керівник «Муніципальної варти» вважає, яким би ефективним чи розвиненим не було б його підприємство, відповідальність за комфортне, красиве і безпечне місто лежить на кожному з жителів міста. І вчити цій відповідальності треба з дитинства особистим прикладом. Тож один із важливих напрямків роботи підприємства — роз’яснювальні бесіди для молоді, участь працівників у спортивних заходах, зустрічі зі школярами.

Якщо ми хочемо жити у комфорті та безпеці, то повинні відчути себе громадянами і господарями свого рідного міста, відчути відповідальність, як за себе так і за оточуючих. Тому я бажаю усім нам бути відповідальними, берегти себе, своїх рідних, свій дім і своє місто! — наголосив Віталій Хрустицький.

А головне досягнення для Віталія і найбільша любов — це його сім’я. З дружиною Оленою Хрустицькою вони дві половинки одного цілого. Їм разом завжди цікаво. Олена — відома не лише в Чернігові, а й в Україні дизайнерка жіночого одягу. Вона створює ексклюзивний одяг для жінок, який дивує своєю вишуканістю та високою якістю. Олена вважає, що одяг повинен прикрашати жінку і дарувати їй відчуття радості.

Очі Олени світяться щастям, адже поруч із нею коханий чоловік, з яким не страшні ніякі труднощі. А синочок Іллюша — точна копія батька, він у всьому намагається його наслідувати. У цій родині панують повна гармонія і взаєморозуміння. Віталій дуже любить сина і намагається виховувати Іллюшу так, як колись виховували його. Строго, але справедливо. Особистий при-клад, вважає він, найкращий вихователь.

 

 

Підготувала Валентина НАУМЕНКО 
Фото з архіву Віталія Хрустицького

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13