Професійне свято відзначили показом фільму Тетяни Миргородської в бібліотеці імені М. Коцюбинського

2019-06-19 09:20

Документальний фільм «Ярослав Лепявко» з циклу «Війна. Події. Люди» показали в бібліотеці імені М. Коцюбинського. Також у рамках засідання «Клубу інтелектуального кіно» відбулася зустріч із авторкою фільму, відомою тележурналісткою Тетяною Миргородською. 

«Наразі на телеканалах немає програм про війну, про людей, про їхні долі. Але про це не можна мовчати. Моїх героїв буває дуже важко розговорити, не всі погоджуються розповідати, розказують не все. Але люди повинні знати. Це ж наші земляки. Треба вшановувати загиблих і не забувати про живих», – зазначила Тетяна Миргородська.

Герой фільму Ярослав Лепявко чотири роки воював у найгарячіших точках сходу у складі батальйонів «Чернігів» та «Азов». Але про війну він розповідає без пафосу й самовихваляння, як про щось буденне. Пригадує цікаві епізоди. «У мене виникла ідея показувати на Донбасі сучасне українське кіно, бо там не ловили українські канали, а тільки «сєпар-ТВ». – каже Ярослав. – Один хлопець нам безкоштовно надав в оренду проектор та екран, і ми почали привозити кіно в ті містечка, куди заходили».
На жаль, сам герой фільму не зміг приїхати, тож говорив лише з екрана. Але були присутні його батьки – Тетяна і Сергій Лепявки. Пані Тетяну багато хто знає як волонтерку, пан Сергій – доктор історичних наук, професор. «Родина мене всіляко підтримувала й допомагала: і батьки, і брат, і сестра», – каже Ярослав Лепявко.

На показ фільму завітали також бойові побратими Ярослава. «Цей фільм змушує молодь замислитися, такі програми – приклад для молодого покоління. Добровольці – це той ресурс, що завжди піднімає бойовий дух інших підрозділів», – наголосив командир батальйону «Чернігів» Віталій Костюченко. 

«У нас катастрофічно бракує патріотичного виховання, – вважає Сергій Лепявко. – Є відома фраза, що війни виграють шкільні вчителі історії. У нас із 1991 року нічого не робилося в цьому напрямі. Але парадокс – патріотичного виховання нема, а патріоти є».

Перший фільм Тетяни Миргородської про війну під назвою «Я єсть народ» отримав Гран-прі на міжнародному телерадіофестивалі «Калинові мости» в Польщі. У 2019 році формат авторської програми змінився, та тема війни й людських доль залишається незмінною.

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42