Микола Бичук: актор театру, кіно та найпопулярніший Дід Мороз Чернігова

2020-12-24 09:10

Якщо бажаєте подарувати своїй дитині казку, то Новий рік — найбільш вдалий для цього момент. Адже діти вірять, що саме в цей день відбуваються справжні дива. І в новорічну ніч казковий дідусь обов’язково залишить під ялинкою подарунок для кожної дитини. А якщо Дід Мороз, Санта Клаус чи Святий Миколай завітає до дитини додому, для неї це буде справжнє свято. І теплі спогади про цю зустріч залишаться на все життя. 

Не менш важливо, щоб ваша адреса потрапила до новорічного маршруту Діда Мороза чи Санти зі стажем роботи. Тоді святковий настрій та незабутні враження вам забезпечені. 

Актор театру і кіно Микола Бичук професійний Дід Мороз зі стажем. Вже понад десять років він ходить по домівках, навчальних закладах та вітає з новорічними святами маленьких чернігівців. А за бажання може завітати до офісу чи на новорічний корпоратив у кафе чи ресторан і до дорослих. Напередодні новорічних свят ми спробували дізнатися, в чому ж секрет його успіху та популярності. Про це далі в нашому інтерв’ю. 

— Миколо, ти популярний актор театру і кіно. Закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенко-Карого. Працював у Чернігівському молодіжному театрі та у Запорізькому театрі-лабораторії VIE. Нині виступаєш на сцені Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичному театру імені Тараса Шевченка. Маєш свій незалежний театр. А як розпочалася твоя, якщо можна так сказати, кар’єра Діда Мороза?

— Дідом Морозом я став, коли пов’язав своє життя з театром. Спершу вітав із Новорічними святами дітей своїх друзів, а потім вирішив, що треба розширити коло охочих отримати подарунок від Діда Мороза. І ось уже понад 10 років вітаю малечу і навіть дорослих із Новорічними та Різдвяними святами. Із дорослими теж все по-особливому, коли їх вітає Дід Мороз, у них з’являється якась дитяча безпосередність. 

— Сучасні діти вірять у казку і Діда Мороза? Чи їх важко чимось здивувати?

— Буває по різному, але в будь-якому випадку, коли Дід Мороз приходить до оселі, радіють і діти, і батьки. Це свято і для малечі, і для дорослих. Адже нам усім не вистачає в житті трохи казки. 

— А які подарунки замовляють на Новий Рік? Це переважно гаджети чи все ж таки є діти, яким цікаві іграшки та солодощі? 

— Подарунки теж у мене різні. Починаючи від різних сучасних гаджетів, телефонів, айфонів і закінчуючи солодощами та книгами. Все залежить від виховання дітей та можливостей батьків. Але однозначно діти радіють будь-якому подарунку від Діда Мороза, адже це особливий подарунок. 

— Всі діти різні. Хтось радіє казковому герою й одразу показує йому свої іграшки. Хтось може боятися новорічного гостя. Як ти завойовуєш любов та прихильність дітей? 

— Дуже важливо захопити увагу дітей у перші хвилини зустрічі. Не важливо, це новорічний ранок у дитсадку чи ти приходиш до дитини додому. З перших хвилин треба зацікавити малечу, і не дозволяти розслабитися. На привітання у тебе є 15-20 хвилин. За цей час ти маєш створити ефект «ВАУ!». Подарувати людям справжню казку, яскраві емоції. Допомагає незвичайний тематичний реквізит, який здивує ваших діток, емоційна, харизматична акторська гра справжнього актора. І в кожній оселі я викладаюся на всі сто відсотків. Завжди прошу дорослих відкласти свої телефони і долучитися до гри, хороводу. Діти дуже люблять, коли дорослі граються разом із ними. Після веселощів дарую дитині омріяний подарунок, фотографуюся з родиною і йду далі. Сучасні діти дуже креативні. Їх не так просто здивувати. Акторська майстерність і досвід у цьому плані дуже важливі. Для дітей замало того, щоб ти просто вдягнув костюм Діда Мороза і на аматорському рівні вітав їх. 

— А як можна здивувати дитину, коли вона сумнівається в тому, що до неї прийшов справжній Дід Мороз?

— У цьому випадку важливо створити ефект казки. Був випадок, коли батьки відвели сина погратися до сусідів, а коли він повернувся, то побачив, як я зачиняю вікно в його кімнаті. Це виглядало так, нібито я щойно спустився з неба і через вікно потрапив до нього в гості. І з перших хвилин я почав розпитувати у нього де він був, що я до нього так поспішав. Іноді домовляємося з батьками, щоб вони віддавали мені подарунки і залишали відчиненими двері квартири. І через деякий час я ніби самостійно з’являюся в оселі. А якось один хлопчик прошепотів мамі на вушко, що я справжній Дід Мороз, бо у мене «справжні» чоботи. Після цього дітям, які сумніваються, я завжди кажу: «А знаєш, як відрізнити справжнього Діда Мороза від несправжнього? Треба подивитися на його чоботи». Тож мій костюм продуманий до дрібниць. 

— Сучасні діти пишуть листи Діду Морозу? 

— Пишуть, але не часто. Я обов’язково показую дитині, що я отримав від неї листа. Але потім залишаю його батькам на згадку. А ще прошу дитину намалювати мені малюнок на новорічну тематику і потім теж залишаю цей малюнок на згадку про казкову зустріч із Дідом Морозом. Насправді, можна створити казкову атмосферу зі звичайних речей. І якщо батьки хочуть, я можу їм підказати, як це зробити. 

— А діти дарують подарунки казковому дідусю?

— Іноді пригощають солодощами або дарують якісь приємні дрібнички. А одного разу хлопчик наполіг на тому, щоб батьки всадили мене за святковий стіл, нагодували і лише потім відпустили в дорогу. 

— А траплялося так, що через насичений графік доводилося зустрічати Новий рік у гостях у клієнтів?

— Одного разу я не розрахував свій час, і о 12 ночі їхав у таксі та їв мандарини. 

— Чи вплинув карантин на кількість охочих замовити Діда Мороза на свята?

— Не дуже. Під час зустрічі я дотримуюся всіх правил безпеки. Крім того, нині набирають популярності онлайн-привітання. Коли можна поспілкуватися з дитиною онлайн через додаток або записати для неї окремо новорічне відеоповідомлення. Це, звісно ж, не замінить живого спілкування, але теж порадує дитину. 

Валентина НАУМЕНКО 
Фото надане респондентом 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13