Поліцейські будуть проводити техогляд авто прямо на дорогах. У юристів є питання

2020-12-24 08:34

Як відзначили в Мінінфраструктури, перші 30 мобільних техстанцій вже передали в користування патрульної поліції.

Поліцейські мобільні техстанції обладнані робочим місцем фахівця, ноутбуком і принтером. Вартість однієї такої машини – 60 млн грн, повідомляє ubr.ua.

Крім цього, машини укомплектовані:

  • приладом для визначення світлопропускання скла;
  • вимірником шуму, світла фар (тут до зони ризику потрапляють авто з ксеноном);
  • димоміром;
  • вимірником люфту керма;
  • комплектом поворотних пристроїв для фур і вимірником залишкової висоти малюнка протектора шин.

Одним тільки штрафом справа може не обмежитися. Патрульний цілком може вирішити, що зупинене авто не може рухатися далі.

На сьогоднішній день ТО є обов’язковою процедурою лише для вузького кола транспортних засобів, проте законопроєкт про ТО, який зараз перебуває в стадії обговорення, це коло значно розширює і таким чином техогляд буде обов’язковим практично для кожного автолюбителя.

Разом із цим, мобільні пункти, що існують на сьогоднішній день, не можна назвати такими, що перебувають поза законом – якщо мобільна точка має весь спектр технічних пристроїв і має сертифікат встановленого зразка, то вона теж може проводити такого роду дії.

Проте питання примусової зупинки транспортного засобу з метою проведення такої перевірки залишається відкритим, оскільки існує вичерпний перелік причин, за якими водія може зупинити працівник органів внутрішніх справ.

«Що стосується випадку, коли транспортний засіб все ж зупинено і виявлено невідповідність технічного стану авто вимогам законодавства, відповідальність за таке недотримання ПДР пропонується доповнити законопроєктом в окремих статтях КоАП і доповненнях до існуючих із метою притягнення порушників до відповідальності», – зауважив адвокат АТ «Revealing Information» Богдан Бондюк.

Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13