На Чернігівщині відновлюють вежу графів де Бальменів

2020-12-23 08:51

У Линовицькій громаді на Чернігівщині цього року почали відновлювати пам’ятку кінця XIX ст. – вежу графів де Бальменів, яка свого часу прикрашала в’їзд до маєтку дворянської сім’ї, повідомляє Укрінформ.

«Розвиток туризму – один із напрямів стратегії соціально-економічного розвитку нашої громади. Тому в цьому році ми взялися за повернення первісного вигляду оглядової вежі графів де Бальменів, в маєтку яких гостював Тарас Шевченко. Почали в червні та працювали до осені. Встигли відновити кладку вежі та прибудови, яка поруч. Навесні продовжимо – будемо робити арку, всередині – кімнати і перекриття. Наступного року плануємо вежу закінчити», – повідомив Линовицький селищний голова Віталій Нестерко.

За його словами, фінансували будівництво селищна рада і місцеві спонсори.

Глава громади додав, що вежа графів де Бальменів була побудована в 1887 році, її висота – 17 м. З оглядового майданчика будівлі можна милуватися парком, ставком, бачити селище і стадіон. Окрім вежі, з об’єктів графського маєтку до сих збереглася також оранжерейна.

Разом із пам’яткою архітектури Линовицька громада відновлює також графський парк – розчищає, вирубує сухі дерева, садить нові. Туристичні пам’ятки парку – майже 300-річний дуб із трьома стовбурами (його назвали «Три брата») і камінь, на якому, за легендою, любив сидіти Шевченко.

У листопаді минулого року в громаді презентували туристичний пізнавальний маршрут «Стежками шотландських графів», створений у межах проєкту «Подорож до легенд Линовицького краю», який виграв мікрогрант МХП. На сьогодні він налічує 7 об’єктів.

З історичних джерел відомо, що граф Яків де Бальмен був офіцером, художником-аматором, другом Тараса Шевченка та ілюстрував його твори. Він служив в імператорській армії, загинув 31-річним в Ічкерії. Саме йому Шевченко присвятив одну зі своїх найсильніших поем – «Кавказ». У кількох її рядках поет оплакує марну смерть українця за чужі імперські інтереси.

Фото з Інтернету

Інші новини:


«МарЛені» – прем’єра в облмуздрамтеатрі

3-го та 4 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем’єру – «МарЛені» – кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.

2021-12-03 06:37