За сумнівну «молочку» бізнесмени заплатять 111 мільйонів гривень

2020-12-23 08:37

Шість виробників вводили споживачів в оману і продавали підозрілі продукти.

Антимонопольний комітет (АМКУ) прийняв рішення оштрафувати шість виробників на суму 111,5 млн грн. Це другий блок справ, розпочатих після масштабного дослідження молочної продукції, повідомила прес-служба комітету.

В ході розслідування АМКУ виявив, що ряд виробників виготовляли суміші з невідомим складом і називали цю продукцію «маслом». Деякі бізнесмени замінювали молочні жири на рослинні і в іншої продукції. Зокрема фахівці виявили невідповідність у складі твердих сирів.

«Такі «не масло і не сир», крім магазинів і ринків, могли потрапляти до шкіл, дитсадків, інтернатів, лікарні, пансіонати, вузи», – розповіли в АМКУ, відзначивши, що така продукція може становити загрозу здоров’ю.

Як відзначили в комітеті, з точки зору закону, вершкове масло і сир є традиційними молочними продуктами, до складу яких не можуть входити жири і білки немолочного походження. При наявності будь-яких інших складових така продукція вже не може називатися «сиром» і «маслом».

До списку штрафників, які поширювали інформацію, котра вводить громадян в оману, потрапили такі виробники:

  • «Старокостянтинівський молочний завод» (Хмельницька обл.) – понад 84,89 млн грн;
  • «Деражнянський молочний завод» (Хмельницька обл.) –  понад 9,46 млн грн;
  • «Вівальді Д» (Дніпропетровська обл.) –  6,9 млн грн;
  • «Інтер-мол» (Дніпропетровська обл.) –  4,02 млн грн;
  • «ОМПК «Славія» (Сумська обл.) –  3,5 млн грн;
  • «Іва-арт» (Івано-Франківська обл.) –  2,8 млн грн.

Фото з Інтренету
 

Інші новини:


Запобігти страшній недузі

У  Всесвітній день боротьби з раком молочної залози варто вкотре привернути увагу суспільства до проблеми цього захворювання. Адже цей вид раку посідає перше місце в структурі онкологічної захворюваності у жінок. І в зоні ризику − кожна представниця прекрасної статі репродуктивного віку.

2021-10-25 11:53