«Десна» перемогла «Ворсклу»… через 26 років

2019-08-08 07:37

Минулої суботи, 3 серпня, на стадіоні імені Гагаріна в Чернігові відбувся матч 2-го туру футбольної Прем’єр-ліги, в якому «Десна» приймала полтавську «Ворсклу».

Гра була принциповою одразу з кількох причин: по-перше, минулого сезону обидві команди боролися за перемогу в так званому «кубку Престижу» (який дається кращій команді другої шістки УПЛ), і чернігівці поступилися в цьому протистоянні, віддавши перемогу полтавцям. По-друге, в першому турі цього сезону обидва клуби програли і, звісно, у другому матчі футбольного року мали реабілітуватися перед уболівальниками. І по-третє, востаннє «Десна» перегравала «Ворсклу» ще 13 квітня 1993 року, коли сіверян очолював Юрій Грузнов. Чи варто казати, що не всі гравці, які 3 серпня 2019 року вийшли на поле, не те що пам’ятають це, а хоча би народилися до тієї перемоги…

Почали як завжди

За перший сезон в еліті вітчизняного футболу команда Олександра Рябоконя привчила вболівальників до того, що коли вони в першому таймі переграють суперника, це ще не значить, що справа закінчиться нашою перемогою (наприклад, виграючи у «Карпат» 2:0 і тієї ж «Ворскли» 3:0, чернігівці примудрилися звести справу до нічиєї). Ще один постулат: удома «синьо-білі», як правило, грають менш успішно, ніж у гостях.

Цього ж разу команди почали зустріч обережно, рівно до 19-ї хвилини, коли «Десні» вдався швидкий вихід із оборони в атаку: Філіппов із центру поля  виконав довгий пас на бровку на Калітвінцева, «зірковий» новачок «Десни», фактично без підтримки партнерів, пробігся флангом, змістився в центр та завдав удару в далекий від воротаря кут. 1:0!

На 43-й хвилині «Ворскла» могла зрівняти рахунок, але затяжна атака гостей закінчилася потраплянням у поперечину.

1:0 на користь нашої команди до перерви.

Закінчили незвичайно

На 51-й хвилині стався дещо комічний, як для матчу професіоналів, епізод. Напевно, вболівальникам відомо, що з 1 червня цього року було внесено низку змін у футбольні правила. Зокрема, тепер гравці команди, що атакує, не можуть стояти у стінці при стандарті біля воріт тих, хто захищається. Але, судячи з усього, тренери «Ворскли» не розповіли про ці нововведення своїм футболістам, адже коли суддя призначив штрафний біля воріт «Десни», гості намагалися активно «прилаштуватися» у стінку, яку вибудував із гравців «синьо-білих» Євген Паст. Видаляти «чужорідний елемент» довелося арбітрові. Втім, нічим вдалим для полтавців цей епізод не закінчився. А ось чернігівці ледь не подвоїли перевагу: в ході контратаки Олександр Філіппов намагався перекинути воротаря, який далеко вийшов із воріт, але той устиг перевести снаряд на кутовий.

Чим ближчими ставали команди до фінального свистка, тим більше «піддавлювала» суперника «Ворскла» й тим більше притискалися до своїх воріт футболісти «Десни». Як здавалося, занадто рано перейшовши на утримання результату.

І на 75-й хвилині чернігівці ледь не поплатилися за це: після штрафного Володимир Чеснаков бив упритул з кількох метрів, але потрапив точно в Паста, який зайняв правильну позицію, а після добивання м’яч полетів вище.

Невже й цього разу «Десна» не втримає перевагу та знову не зможе переграти полтавців?..

Але все той же Чеснаков, який ледь не став героєм матчу, доволі швидко приміряв лаври антигероя.  На 79-й хвилині, під пресингом Картушова, захисник гостей підсковзнувся й подарував м’яч Єгорові. Пасом на Філіппова в центр штрафного півзахисник чернігівців відрізав воротаря, а наш нападник, у протиборстві із захисниками, через себе закинув м’яч у вже спорожнілі ворота. 2:0!

«Ко-но-пля!»

На 86-й хвилині стадіон вибухнув емоціями ще раз. Але пов’язано це було не з вдалими діями суперників. Просто на поле готувався вийти чемпіон світу в категорії U-20, захисник «Десни» Юхим Конопля, для якого це був дебют не тільки в офіційних матчах за чернігівський клуб, але й узагалі у Прем’єр-лізі.

– Ко-но-пля! Ко-но-пля! – скандували 3288 уболівальників, які прийшли на цей матч, поки Юхим міняв автора першого голу Калітвінцева.

Що цікаво, кілька відведених йому хвилин молодий чемпіон світу відіграв не на звичній позиції флангового захисника, а праворуч у півзахисті, й навіть устиг заробити штрафний для «Десни».

Власне, на цьому матч і закінчився. 2:0. «Десна» здобуває перемогу і знімає нарешті «полтавське прокляття».

– Суперник більш мобільний, пресингував нас. Тому було важко вести позиційну гру, ми більше захищалися, шукали вільний простір, потрібні були швидкісні футболісти. Ми вдало реалізували свої шанси саме у швидких атаках. Я задоволений. Перша перемога, тим більше перед рідними вболівальниками, важлива у психологічному плані. Рухаємося далі, – зазначить під час пресконференції головний тренер «Десни» Олександр Рябоконь.

А далі у чернігівців виїзд до Дніпра, де їм належить зустрітися з амбітним новачком Прем’єр-ліги – «Дніпром-1». Сподіваємося, що на береги Десни команда повернеться, маючи в активі не 3, а вже 6 балів.