Слідом за грандами

2020-12-22 10:00

Наприкінці минулого тижня в УПЛ завершилося перше коло сезону 2020/21. Зимовим чемпіоном стало київське «Динамо», яке після тривалої перерви відтіснило на срібну сходинку донецький «Шахтар».

А слідом за грандами – «Десна». Перемігши у передостанньому турі прямого конкурента – ковалівський «Колос», наша команда вийшла на бронзову позицію. І нею не поступилася, упевнено здолавши на проміжному фініші «Маріуполь».

Згідно з календарем розіграшу, цей поєдинок мав відбутися в Чернігові. Але в реальності суперники зійшлися у НСК «Олімпійський». Бо втрутилася негода. Річ у тім, що змонтована ще два роки тому на стадіоні імені Гагаріна система підігріву поля через техніко-фінансові проблеми залишається «мертвою». Поле ж «Олімпійського» було в хорошому стані і сприяло якісному футболу.

Дещо більше ігрового часу м’яч контролювали номінальні господарі. Але загалом гра тривала на зустрічних курсах, і в одній із атак гості були максимально близькими до того, щоби відкрити рахунок. Однак траєкторію польоту шкіряної кулі змінила штанга. А в «Десні» особливу активність проявляв Михайло Мудрик. Його бажання відзначитися аж зашкалювало, а швидкість і вправне володіння м’ячем ставили у скрутне становище захисників. Проте у вирішальні моменти талановитий півоборонець діяв здебільшого не кращим чином. У свою чергу ще до перерви голкіперу приазовців Гальчуну немало попсував нерви Дмитро Хльобас.

Із початком другому тайму в гру включилися Єгор Картушов та Пилип Будківський. І саме вони «розчаклували» маріупольські ворота. На 52-й хвилині м’яч після удару Пилипа зрикошетив до Єгора, і той вгатив його у верхній кут. А через шість хвилин Хльобас, котрому асистував Гуцуляк, утретє в цьому матчі вийшов віч-на-віч із Гальчуном. І цього разу не схибив – 2:0.

Тим часом полтавська «Ворскла» в останньому турі не спромоглася вирвати перемогу в одного з аутсайдерів – «Миная». А ось інший прямий конкурент «Десни» здолав у гостях «Олександрію». Тепер «Зоря», як і «Ворскла», відстає від нашої команди на три очки. Однак через коронавірус було відкладено матч десятого туру луганчан із «Олімпіком», який відбудеться уже в новому році.

У боротьбі за медалі національного чемпіонату та путівки в єврокубки все і справді ще попереду.