Анонсовані зміни в школах із 2021 року

2020-12-21 08:37

МОЗ видав нові санітарні правила для шкіл, що передбачають обов’язкові внутрішні туалети, інтернет і нові принципи харчування. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу минулого тижня, повідомляє Корреспондент.

Зміни набудуть чинності 1 січня 2021 року. Зокрема, в кожній школі мають облаштувати внутрішні туалети, оскільки досі кожна 10-та школа має зовнішні.

«Це призводить до того, що в XXI столітті ми піддаємо дітей при таких температурних умовах можливості виникнення урологічних і сечостатевих проблем зі здоров’ям. Ці зміни в документ повинні виконати власники закладів, органи місцевого самоврядування, і облаштувати у всіх навчальних закладах внутрішні теплі туалети», – зазначив Ляшко.

Крім того, МОЗ дозволило використовувати в навчальних закладах провідне й бездротове підключення до інтернету.

«Якщо використовують бездротове підключення, тобто роутери і Wi-Fi, вони повинні бути на висоті не менше 2 метрів від підлоги і вимикатися у позанавчальний час», – додав Ляшко.

У МОЗ є також вимоги до обладнання.

«Попередні норми – це норми 2001 року. Якщо це персональні комп’ютери, то екран має бути не менше 15 дюймів. Якщо немає можливості використовувати персональні комп’ютери, а використовуються ноутбуки, тоді дозволяється, щоб екран був 14-дюймовим, але окремо повинна бути мишка і клавіатура», – пояснив Ляшко.

У той же час, для профілактики порушень постави і сколіозів, треба підбирати меблі за зростом і не менше двох разів на рік пересаджувати учнів в інші ряди. «Це також попередить порушення зору і слуху», – зазначив Ляшко.

У вимогах також зазначено, мінімум, два-три розміри меблів.

Школярів, які часто хворіють на простудні захворювання, ревматизм, ангіни, рекомендується розміщувати в третьому ряду, від вікна, ближче до внутрішньої стіни, а тих, хто проживає на відстані більше 2 км від навчального закладу, повинні забезпечити транспортом для підвозу до шкіл.

Всі працівники шкіл повинні проходити профілактичні медогляди. Оренда шкіл не під освітні потреби заборонена, а також змінені підходи до організації харчування.

Фото з Інтернету

Інші новини:


Про добрий слід в історії – прадавній і сучасний

У центрі Вороньків мешканців та гостей села зустрічає храм УПЦ. Отець Мирослав (Партатус), настоятель Покровської церкви у Вороньках, тут із 2004 року.

2021-08-02 10:36