На 200 мільйонів більше

2020-12-21 07:20

Новообрана міськрада Чернігова запрацювала доволі швидко — виконком схвалив проект бюджету Чернігова на 2021 рік. Завершити реконструкцію Валу, продовжити заміну каналізаційних колекторів і вирішити питання відведення води від вулиці Декабристів. Усе це планують зробити наступного року. 

І не тільки.

Поки що бюджет бездефіцитний

Що ще планують зробити наступного року, міський голова Владислав Атрошенко поки точно сказати не може. «Ми ще доопрацьовуємо бюджет. Це ще фактично робоча пропозиція, яка буде розглядатися в депутатських комісіях. Я буду заслухувати кожного розпорядника стосовно його бачення пріоритетів. Ми будемо обговорювати і поданий бюджет. Параметри його лишаться, а пріоритети там можуть ще змінюватися», — сказав міський голова.

Прогнозується, що власні доходи зростуть на 10%. Як оповістила начальник фінансового управління Олена Лисенко:

«Загальний обсяг доходів бюджету міста на наступний рік обраховується близько 2,9 мільярда гривень. Основні видатки підуть на освіту (46%). На другому місті — сфера ЖКГ, на яку спрямують понад 825 мільйонів гривень — 17% міської скарбниці. А на охорону здоров’я — понад 144 мільйони гривень. Майже 7,8 мільйонів гривень з бюджету Чернігова планується витратити на обслуговування боргу громади. Здебільшого це обслуговування взятих у попередні роки кредитів».

А от бюджет розвитку в 2021 році буде аж у 5 разів меншим, ніж у поточному. Як пояснила Олена Лисенко, так сталося через скасування сплати забудовниками коштів пайової участі на розвиток інфраструктури населених пунктів.

Загалом проєкт міського бюджету на 2021 рік вийшов бездефіцитним. Його дохідна частина переважає видаткову більш, ніж на 6 мільйонів гривень. Остаточно затвердити бюджет мають на сесії міськради 24-го грудня.

Запрацювали й депутатські звернення

Були заслухані попередні звіти керівників профільних управлінь міськради щодо депутатських запитів. 

Ремонт дороги в районі вулиць Льотної та Єськова призвів до появи нової проблеми — дефіциту місць для паркування. На це звернули увагу відразу два депутати. Привід — скарги мешканців мікрорайону на те, що автомобілісти паркуються з обох боків дороги, через що зустрічний транспорт часто не може проїхати. Оскільки обидва депутати представляють цей округ, вони разом з мешканцями, мають визначитися з тим — як діяти найкраще. З одного боку, тут чимало магазинів і немає облаштованих парковок. З іншого — блокування руху транспорту теж не найкраще рішення.

Начальник управління Ярослав Куц розповів, що проблеми як такої немає — місць для паркування достатньо, а ширина проїжджої частини дозволена будівельними нормами.

«Раніше була ширина смуги 4,5 метри. Під час реконструкції ми звузили до 3,5 метрів. ДБН дозволяє 2,75. Від проспекту Миру до зупинки Авіаторів є 23 паркомісця, після кола — 7 і біля літака — ще 15. І тут ширина смуги взагалі лишилася 4,5 метри.Якщо ще розширювати — тоді виникне питання підвищеного пішохідного переходу. Наразі там все в межах дозволеного ДБН, тим більше, що тролейбуси тут не ходять», – пояснив чиновник. 

По кількох запитах щодо адресної програми встановлення в місті майданчиків з напівзаглибленими сміттєвими контейнерами загальний підсумок став таким. Для кращої логістики у вивезенні сміття ці контейнери встановлюються порайонно. Поки невідомо, на скільки нових майданчиків буде виділено коштів у бюджеті наступного року, але очевидно, що в першу чергу потрібно оснастити ними райони вулиць Доценка і Рокосовського, де їх залишилося добудувати всього близько десяти. І далі треба буде дивитися, який район брати наступним. У пріоритеті будуть ті райони, де більше мешканців.

По запиту щодо встановлення пристроїв примусового зниження швидкості біля дошкільних навчальних закладів №43, №45, ліцею №22, вздовж будинків по Проспекту Перемоги 162-168, керівник управління ЖКГ проінформував, що в наступному році вони заплановані — і з початком ремонтного сезону будуть зроблені.

Те саме — по депутатському запиту про облаштування огорожі вздовж дороги, яка проходить біля дошкільного навчального закладу №10 по вул. Дмитра Самоквасова,14 з метою збереження життя та здоров’я вихованців закладу освіти. Там потрібно близько 50 м огорожі.

Позитивне рішення і в питанні про освітлення ділянки дороги від вул. Савчука до Кордівки (поворот від школи мистецтв за адресою вул. Молодчого, 2). Зараз там повністю відсутнє будь-яке освітлення. Думка міського голови — це однозначно потрібно зробити. Оскільки йдеться і про встановлення стовпів — до практичного виконання цих планів перейдуть після зими.
У той же час, профільне управління заперечує проти виконання запиту щодо встановлення світлофору в районі Бобровиця на роздоріжжі вул. Кленової та вул. Шевченка (поворот на «Яцево»). На думку фахівців, світлофор саме у цьому місці може створити навіть додаткову небезпеку.

З приводу запиту щодо відсутності паркової зони в мікрорайоні Масани, пов’язаною з великою кількістю забудови багатоповерхових житлових будинків, керівник управління доповів, що в сосновому гаї на Масанах буде проектуватися парк — зелена зона з можливим розміщенням там скейт-парку.

Олександр ШИЛО
Фото Віталія ГРИЦЯ
 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13