16 днів проти насильства

2020-12-18 13:54

Чернігів приєднався до Всесвітньої акції «16 днів проти насильства», яка тривала з 25 листопада по 10 грудня. Кампанія підтримується міжнародною спільнотою з 1991 року. 

Головним завданням акції є привернення уваги громадськості до актуальних проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. 

Протягом шістнадцятиденного періоду акції світ відзначив важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом; 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством; 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями; 5 грудня – Міжнародний день волонтера; 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі; 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією; 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Чернігів завершив акцію «16 днів проти насильства» інсталяцією із 600 пар жіночого взуття на Алеї Героїв. Захід був проведений за підтримки соціальних служб та працівників поліції. Кожен бажаючий міг долучитися до акції та принести жіноче взуття. 

Багато чернігівців взяло участь у підтримці жертв домашнього насилля та надали свої туфлі, босоніжки та чобітки.

Оксана Шашенко: «Насилля – це завжди страшно. Ще страшніше, коли ти стаєш його жертвою у своєму ж домі, де ти мав би бути захищеним. На жаль, багато українських жінок вимушені терпіти побиття і мовчати. Тому це взуття, що тут виставлене, має бути нагадуванням про те, що насилля все ще є, і з ним треба боротись».

Марина Горобець: «Важливо говорити про те, що насилля існує. Треба робити якісь дії, аби це викорінити. Якщо моя пара взуття допоможе хоча б задуматись над цією проблемою, то я прийшла сюди недаремно».

Черевики уособлюють жертв, які потерпають від домашнього насилля. Згідно зі статистичними даними, що були представлені Міністерством соціальної політики, кожна 5 жінка в Україні стикається з різними формами насилля. Стикаються з цим і чоловіки, проте 90% відсотків постраждалих від насильства – саме жінки.

Пізніше взуття буде передане до безкоштовного магазину «Дякую» для потребуючих людей.

Світлана ГРИЩЕНКО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13