Готуємося ставити ялинку

2020-12-16 10:01

Новорічні свята наближаються, а отже незабаром ми вибиратимемо один із головних елементів свята — ялинку. Яку саме обрати — живу чи штучну — особистий вибір кожного. Та якщо плануєте поставити у себе вдома живе новорічне дерево і хочете, щоб воно простояло у вас якомога довше, варто його правильно вибрати. Як правильно обрати безпечну ялинку? Скільки доведеться заплатити за неї цього року? Яка альтернатива зрізаному новорічному дереву? Про це піде мова далі. 

Ні для кого не секрет, що Чернігівщина — один із регіонів, де чи не найбільше лісових господарств, де спеціально вирощуються ялинки та сосни до Новорічних свят. Під це в лісових господарства виділяються окремі ділянки землі. І перш ніж дерево буде готове до продажу, минає років із п’ять. Адже процес вирощення ялинок кропіткий і тривалий. Як мінімум рік вони зростають у теплицях, де для них використовують ґрунт, підживлений спеціальними добривами. 

Як повідомляється в одному з відеосюжетів на сайті Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, цьогоріч попит на живі ялинки зростає. На Чернігівщині середня вартість новорічного дерева в горщику, в залежності від розміру та різновиду, становить 450-600 гривень. У той час як ціна звичайної живої ялинки заввишки до двох метрів — до ста гривень. І за розцінками у пунктах продажу Держагентства, це не найбільша ціна по Україні. Але на міських ялинкових базарах ціни обіцяють бути значно вищими. І, можливо, навіть удвічі. 

Державна екологічна інспекція та правоохоронні органи закликають українців не купувати незаконно зрубані новорічні ялинки. Адже чорні лісоруби несуть чималі збитки лісовим господарствам. Тож, обираючи ялинку, слід звернути увагу на те, що легально вирубана ялинка обов’язково має бути з чіпом і штрих-кодом. Крім того, такі ялинки однозначно будуть безпечними. Адже вирощені вони у спеціальній екологічній зоні. 

З кожним роком набирають популярності живі ялинки в горщиках. Особливість таких дерев у тому, що після свят їх можна висадити у відкритий ґрунт. Ми поспілкувалися на цю тему з екоактивістом Сергієм Безбородьком. За його словами, прикрашене новорічне деревце в горщику створює особливу святкову атмосферу. Й обравши його, протягом усіх свят ви відчуватимете справжній лісовий запах хвої, а навесні ще й зможете подбати про екологію, висадивши дерево у відкритий ґрунт. 

— Вже три роки поспіль на новорічні свята ми прикрашатимемо ялинку в горщику. А опісля висаджуватимемо її у відкритий ґрунт. І я знаю з досвіду, що краще купувати підготовлені ялинки зі спеціальних розсадників, лісгоспів, вирощених у належних умовах. І якщо ви будете дотримуватися певних правил по догляду, така ялинка простоїть у вас всі новорічні свята. А потім її можна буде успішно висадити біля дому, у дворі чи парку. Торік узимку не було сильних морозів, земля була м’якою, не промерзлою. І тому в січні ми висадили шість новорічних ялинок, і вони всі прижилися. Якщо цьогорічна зима буде такою ж, як минулого року, після свят ми плануємо провести акцію і висадити свої новорічні деревця. Це буде також парк «Зелений гай», де на одній із ділянок ми почали висаджувати хвойні породи дерев. У подальшому збільшуватимемо цю площу, — розповідає екоактивіст Сергій Безбородько.

Сергій дає пораду: для того, щоб ялинка в горщику дочекалася висадки і не скидала гілочок, її слід тримати подалі від обігрівальних приладів, добре поливати та обприскувати водою. Ялинка боїться перепадів температури, тому за кілька днів до висадки її треба винести на балкон. Тільки після цього її можна висадити у відкритий ґрунт. Не обов’язково чекати весни. Все залежить від того, на скільки теплою буде зима. 

Сергій переконаний, що можна поставити вдома і штучну ялинку, але жодне штучне дерево не принесла в дім тієї справжньої новорічної атмосфери та радості, яку несе жива новорічна ялинка в горщику. Крім того, у такий спосіб можна зробити добру справу для нашої екології. Тим паче, що озеленення — дуже важливий елемент міської інфраструктури.

Підготувала Валентина НАУМЕНКО
Фото з Інтернету

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42