Українські селекціонери вивели унікальний овоч – кавбуз

2020-12-15 09:43

Науковці Інституту оздоровлення і відродження народів України розповіли про унікальний овоч, аналогів якому немає у світі. Новий овоч одержано оригінальним способом з допомогою дії препаратів нуклеїнових кислот кавуна i гарбуза. Про це повідомляє greenpost, пише agronews.ua.

«Кавбуз» має на 20-30% вищу врожайність, приємний смак. Ягода смугасто-зеленого з оранжевим відтінком кольору, маса її може досягати 65 кг, йдеться у повідомленні.

Як стверджують науковці, овоч містить значну кількість каротину i понад 15% цукрів, переважно фруктози, а також сахарозу i глюкозу, клітковину, пектин, білки, фітин, фосфорні сполуки, ферменти, вітаміни А, В, С, В2, РР, ґ, мінеральні речовини (калій, кальцій, магній, залізо, кобальт).

«Кавбуз» займає одне з перших місць серед культур-джерел каротину. Наявність значної кількості бета-каротину в «камбузі» забезпечує протипухлинний ефект, а також має значення в профілактиці i лікуванні атеросклерозу.

З профілактичною метою необхідно вживати не менше 100 г камбузної маси на добу, що забезпечує необхідну для організму добову кількість бета-каротину – 20 мг.

Науковці говорять, що «камбуз» — ефективний радіопротектор та антиоксидант при радіаційному опроміненні, що важливо для запобігання наслідків Чорнобильської аварії.

Велике значення в цьому відіграють харчові волокна, до яких відносяться пектинові речовини, клітковина: 500 г «камбузу» на день забезпечує половину добової потреби в харчових волокнах.

Фото з Інтернету
 

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57