VIVA БАТУРИН!

2019-08-07 05:42

23 серпня, в День Прапора України, у славетному Батурині відбудеться грандіозний концерт за участю відомих гуртів та виконавців. Про головну мету цього свята й те, чому варто цього дня побувати в Батурині, розповідає генеральна директорка Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» Наталія РЕБРОВА.

– Грандіозні концерти до Дня Незалежності України в Батурині проводилися й раніше. Вони збирали таких відомих виконавців, як Руслана, Олександр Положинський з гуртом «Тартак», Катя Чілі, Василь Попадюк та інших. Чи допомагає це просуванню Батурина як туристичної столиці Сіверщини?

– Роками ми працюємо над тим, аби Батурин став популярним суто українським майданчиком для комунікації на ґрунті найкращих здобутків в історії нашої держави. Розмову про них фахово, цікаво та по-сучасному ведуть співробітники нашого Національного заповідника, використовуючи для цього різні формати: наукові розвідки, музейні експозиції, пам’яткоохоронну діяльність. І – за допомогою унікальних експонатів, які ми зібрали в Батурині. Цьому сприяють наші доглянуті парки й, без сумніву, потужні мистецькі акції.  Дуже важливою для нас є саме молодіжна аудиторія, яка прискорено долає шлях до Батурина на заклик своїх кумирів! І тому 23 серпня разом із усією Україною в самому серці Гетьманщини ми відзначимо дві важливі дати в історії Батурина та нашої держави: 350-ту річницю заснування гетьманської резиденції у Батурині й 10-ту річницю з дня відкриття для гостей єдиного гетьманського палацу на теренах України. Нагадаю, що його реставрація тривала у 2003-2009 роках. Тож це буде не просто «концерт на честь...», а переконлива розмова про наш Батурин і те, чим він важливий для України. 

– Де саме відбудеться цей концерт? Чи вже відомо, хто візьме в ньому участь?

– Головна наша мета – привернути увагу до заповідника, тому назва концерту відповідна – «Viva Батурин!» Велика сцена розміститься на території палацово-паркового комплексу гетьмана Кирила Розумовського Національного заповідника «Гетьманська столиця». Ще раз зауважу: це єдиний палац гетьмана в Україні! Концерт розпочнеться о 19.00. Свою участь підтвердили співачка Христина Соловій (путівку у творче життя на проєкті «Голос країни» цій дівчині дав Святослав Вакарчук), гурти «ОT VINTA» й «Антитіла». Ведучим нашого концерту буде Сергій Притула. 

Головний ініціатор та організатор концерту «Viva Батурин!» – Національний  заповідник «Гетьманська столиця». До оргкомітету залучено 10 співробітників нашого колективу, кожен із яких відповідає за конкретний напрям. Усі ми вже не один місяць працюємо в посиленому режимі та з великою відповідальністю, щоб усе пройшло на найвищому рівні. Можливість здійснити таку пошану Батурину надав видатний українець, наш постійний меценат і щирий друг Євген Сур. Важливо підкреслити, що вхід на концерт вільний! 

– «Viva Батурин!» перекладається як «Живий Батурин», «Слава Батурину». Чи насправді Гетьманська столиця жива? Чи зможе Батурин зачарувати людей, які завітають до нього вперше, аби їм іще не раз хотілося повернутися?

Безсумнівно! Славетна Гетьманська столиця України жива та сповнена нетлінної 350-річної історії, багата унікальними історичними пам’ятками. Батурин – це не лише символ. Це також сила, здатна подолати час, найжорстокіші випробування, найпотужніших ворогів і навіть фізичне знищення! Важливо це усвідомити. Водночас Батурин – і мальовнича місцевість із неймовірними краєвидами на березі звивистої, швидкоплинної річки Сейм. Наше містечко завжди привітно зустрічає кожного відвідувача. У Батурині ви зможете відпочити душею і тілом, отримати естетичне задоволення від побаченої краси й доторкнутися до багатющої історії цієї землі. Нещодавно до нас завітав декан Києво-Могилянської бізнес-школи Олександр Саврук. Так ось він залишив такий відгук: «Батурин як метафора Ідеї – світлої, «в розвиток», з турботою про свій народ, його майбутнє. Так, під дією грубої сили або ж байдужості все те може нищитися, але природність, правдивість і справжність завжди переможуть. Ми непереборні. Батурин укотре це доводить»! 

Саме тому концерти за участю відомих українських гуртів та виконавців привертають увагу суспільства до Батурина, доносять молоді розуміння того, що потрібно знати свою історію, гордитися тим, що ти частинка України

Підготувала Оксана ЛОМКО, старший науковий співробітник НІКЗ «Гетьманська столиця»
 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42