Всі будинки зобов’язали вибрати собі управителя до травня 2021 року – прийнято новий закон про ЖКГ

2020-12-14 08:09

Минулого тижня, 3 грудня, Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №2458 про внесення змін до деяких законів щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг. Документ підтримали 240 народних депутатів, пише UBR.

Як повідомили в парламенті, документ вносить зміни в шість законів і врегулює такі процеси:

- надання та споживання житлово-комунальних послуг, їх оплату, формування та встановлення цін/тарифів;
- визначає процедуру техобслуговування внутрішньобудинкових систем та укладення договорів на надання ЖКП між співвласниками багатоквартирних будинків і постачальниками послуг.

У свою чергу, куратор управління розвитку житлово-комунальної інфраструктури КМДА Віра Радченко зазначила, що тепер не обов’язково вибирати модель договірних відносин з монополістом. За замовчуванням застосовується публічний індивідуальний договір. Якщо мешканці захочуть іншу модель –  потрібно збори і протокол.

Крім цього, чотири платежі по одній послузі змінюються на два – сама послуга, куди входить установка лічильника, і абонентське обслуговування, куди включається обслуговування приладу обліку.

На думку Радченко, є в законопроекті і суперечливі моменти. Наприклад, ОМС повинні провести конкурс з вибору управителя протягом п’яти місяців.

«П’ять місяців, з 1 січня по 1 травня 2021 року. У карантин, без підготовки і зі старим порядком 2016 роки проведення конкурсу», –  зазначила Радченко, і додала, що провести конкурс мешканці зобов’язані до 1 травня 2021 року. Але не ясно, що буде, якщо цього не зробити. Чи залишиться будинок без обслуговування – поки питання відкрите.

Як розповів, глава Асоціації газового ринку України Денис Сенектутов, у співвласників залишається вибір – вибрати собі компанію, яка за узгодженим договору і ціною буде виконувати для них обслуговування внутрішньо-будинкових систем.

Якщо ж мешканці не скористаються своїм правом, – а в країні 170 тис. Будинків, які ні створили ОСББ, ні уповноважили керуючу компанію на укладення такого договору, – то подібне обслуговування буде нав’язано таких будинків примусово за окрему плату.

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13