Предстоятель ПЦУ Епіфаній у Катерининській церкві

2020-12-11 09:46

7 грудня православною церквою відзначається День святої великомучениці Катерини і святого Меркурія Чернігівського. З нагоди свята Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній та екзарх Вселенського патріархату в Україні єпископ Команський Михайло відслужили літургію в Катерининській церкві Чернігова. 

«У цьому світі постійно триває боротьба добра зі злом. Часто за свою віддану віру в Бога християни зазнавали страждань. Такими прикладами є життя святої великомучениці Катерини і преподобного Меркурія Чернігівського. Попри всі гоніння і страждання, вони не зреклися своєї віри. За прикладом святих будьмо смиренними, несімо кожен свій життєвий хрест та залишаймося вірними Господу нашому Ісусу Христу», – сказав митрополит Епіфаній.

У службі брали участь архієпископ Чернігівський, Ніжинський Євстратій (Зоря) та інші священнослужителі області.

Отець Роман (Киник) настоятель храму наголосив, що в історії Катерининської церкви ще не було такого випадку – присутності на богослужінні представника іншої помісної церкви. Також він відмітив, що представник Вселенського патріарха Варфоломія служив у нашій церкві вперше. 

Святкове богослужіння з Катерининського храму Громадське телебачення транслювало на всю Україну. 

Після літургії митрополит Епіфаній вручив матерям загиблих та посмертно нагороджених захисників медалі «За жертовність і любов до України». Також волонтери та активні члени релігійної общини були відзначені грамотами від Предстоятеля ПЦУ та її Чернігівської єпархії. 

Катерина Александрійська, на честь якої була збудована церква в Чернігові, є християнською великомученицею. За переказом після хрещення у сні до неї явився Ісус Христос і дав їй обручку, назвавши своєю нареченою. Катерина прийняла мученицьку смерть через обезголовлення у період правління імператора Максиміна Дази після відмови принести жертву язичницьким богам. За переповіданням із рани замість крові витекло молоко.

Світлана Грищенко
Фото Віктора Кошмала

Інші новини:


На пробне ЗНО у Чернігові можна буде доїхати без перешкод – транспорт працюватиме без обмежень у часі

У суботу, 24 квітня, міський громадський транспорт працюватиме протягом усього дня з 6-ї до 20-ї години, але з дотриманням необхідних карантинних заходів. Це пов’язане з проведенням у цей день пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

2021-04-22 15:54