Сердечні ведмедики дарують надію та радість

2020-12-10 12:48

Благодійний проєкт «Сердечні ведмедики» вже не вперше дарує надію на життя та допомагає одужати важкохворим людям. А ще він допомагає тим, хто опинився у скрутній життєвій ситуації. 

У межах проєкту протягом десяти днів в Іnstagram щодня відбуватиметься аукціон, на якому можна придбати фірмового ведмедика ручної роботи від чернігівської дизайнерки Олени Хрустицької. Виручені від іграшок гроші цьогоріч підуть на лікування Тетяни Лучко, молодої мами двох маленьких дітей. 36-річна Тетяна сама виховує двох доньок, але нині змушена боротися за життя через важку хворобу. Жінка потребує негайної трансплантації легенів. Нині вона перебуває на лікуванні в Білорусі. 

Ініціаторка проєкту Олена Хрустицька, яка неодноразово брала участь у різних благодійних акціях, розповіла, що ідея проєкту виникла у 2016 році. Відтоді завдяки ведмедикам вдалося допомогти не одній людині, яка опинилася у складній життєвій ситуації чи мала проблеми зі здоров’ям. Своїм проєктом Олена допомогає як дітям, так і дорослим. І якщо спочатку сердечних ведмедиків купували знайомі та друзі дизайнерки, згодом іграшки стали популярними серед великого кола людей. 

— Я досить довго розробляла лекала ведмедика для того, щоб він був пропорційним і міг сидіти. Спочатку ведмежата шилися із залишків тканин від різних виробів, але нині я підбираю для них спеціальну тканину, фурнітуру. Іграшка наповнюється гіпоалергенним матеріалом, тому з нею можуть гратися навіть маленькі діти. За бажання його можна використовувати як звичайну іграшку чи но-ворічну, або навіть повісити в дитячому візочку. Кожен пошитий ведмедик особливий, неповторний і єдиний у своєму екземплярі. Він повністю виготовлений вручну, і кожен Михайлик декорується по особливому. Свого першого Михайлика я пошила теж напередодні Новорічних свят. Його продали на аукціоні, і виручені за нього гроші пішли діткам зі спеціалізованої школи, які ростуть без мама і тата. Щороку проєкт повторюється, і таким чином ми допомагаємо людям, які потребують нашої підтримки. Даруємо їм надію на світле майбутнє, — розповідає Олена Хрустицька. 

За словами дизайнерки, вона давно мріяла, щоб ця благодійна справа стала великим проєктом і до нього долучилося якомога більше людей. І хоча сам проєкт забирає дуже багато сил і часу, Олена знаходить час для доброї справи. Складність полягає і в тому, що крім виготовлення сердечних ведмедиків необхідно популяризувати проєкт серед людей, долучати до нього учасників та слідкувати за результатами щоденного аукціону. Один ведмедик шиється вручну майже тиждень. Зокрема, особлива увага приділяється його декоруванню. До кожного сердечного Михайлика з любов’ю підбирають-ся спеціальні стрічки, шарфики, стрази Swarovski. Тому кожен Михасик ексклюзивний і неповторний. 

— Я вірю в те, що кожен із нас може бути чарівником і кожен може творити диво. Напередодні новорічних свят я хочу поділитися своїм душевним теплом. І своїм прикладом «запалити» на добрі справи інших людей. Щоб вони хотіли робити добро і займатися благодійністю постійно. Хочу, щоб традиція допомагати ближньому була рівноцінною тому, як просто випити чашку кави. Купуючи по-дарунок зі смислом, ви даруєте надію та радість людині, яка потребує нашої підтримки. А коли матусі купують ведмедиків своїм діткам до Новорічних свят, вони ще й подають приклад своїм малень-ким, як треба допомагати іншим, дбати про ближнього. І в такий спосіб мама показує своїй дитинці, як робити світ добрішим, — говорить Олена.

За час проєкту сердечні ведмедики допомогли подарувати радість Новорічних свят, діткам, які ростуть без батьківського тепла, онкохворим дітям, людям, які опинилися у складній життєвій ситуації. Цьогоріч Олена просить долучитися до проєкту, щоб врятувати життя молодій мамі двох діток Тетяні Лучко. Її дівчатка допомагали дизайнерці декорувати ведмежаток, адже понад усе вони хочуть, щоб їхня мама швидше одужала і повернулася додому. 

Аукціон стартував 4 грудня. І протягом 10 днів щодня на сторінці Іnstagram розігруватиметься по одному ведмедику. Всього буде представлено 10 лотів. Аукціон стартує о 9-й ранку і завершува-тиметься о 21-й вечора. Долучитися до доброї справи може будь-хто. Крім участі в аукціоні можна також зробити відповідний пост про проєкт «Сердечні ведмедики» на своїй сторінці в соціальних мережах. Або поширити інформацію серед своїх друзів, щоб охопити ще більше громадян. До створення ведмедиків Олена планує залучати також відомих у нашому суспільстві людей, які своїм прикладом показуватимуть, що добро робити легко. Олена каже, що в майбутньому вона шукатиме помічників, які зможуть долучитися до пошиття чи декорування Михайликів. А, можливо, хтось захоче запропонувати на ведмедиків свої тканини чи фурнітуру. Робити добро зовсім не складно, переконана Олена, головне бажання і віра в те, що своєю доброю справою ти допоможеш комусь врятувати життя або просто подарувати радість. 

Валентина НАУМЕНКО
Фото надані респондентом 

 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13