Локдаун в Україні запровадять із 8 по 24 січня: що заборонять

2020-12-10 10:54

Відповідне рішення прийнято під час позачергового засідання уряду, повідомляє УНІАН.

«Ми пропонуємо зробити такий прогнозований жорсткий, якщо можна так сказати, карантин, який буде тривати з 00:00 8 січня до 00:00 25 січня. Тобто — на 16 днів», — сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов перед прийняттям рішення.

На засіданні прем’єр Денис Шмигаль пояснив, що, попри складну ситуацію з COVID-19, карантин вирішили не посилювати до кінця року через «деякі позитивні тенденції».

Буде заборонено:

  • відвідування закладів освіти, крім дошкільної;
  • роботу кафе, барів, ресторанів, закладів розваг, ТРЦ, крім купівлі товарів першої необхідності;
  • роботу салонів краси, закладів культури, фітнес-залів, басейнів, усіх масових заходів, крім офіційних спортивних;
  • проведення культурних масових заходів;
  • роботу продовольчих та непродовольчих ринків;
  • прийом відвідувачів до кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць;
  • прийом відвідувачів музеїв, виставок, галерей тощо, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку 1 особа на 10 квадратних метрів приміщення;.

Рекомендують також із 11 січня по 21 січня встановити дистанційний режим роботи.

«Будуть відправлені на канікули всі заклади освіти, окрім дитячих садків. Буде заборона щодо будь-яких розважальних, рекламних, спортивних, культурних, масових заходів на цей період», — додав прем’єр.

Разом із тим, за встановленими для «помаранчевої» зони обмеженнями, що діє нині на території України, продовжить працювати громадський транспорт, щоб люди могли діставатися на роботу.

Також, як додав Шмигаль, працюватимуть продуктові магазини, аптеки, банки, поштові оператори та готелі.

Фото з Інтернету

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42