Які очікування від нинішнього складу обласної ради, першої сесії, як буде працювати така строката команда і чи будуть шукати компроміси?

2020-12-10 08:54

Сергій Сергієнко, депутат обласної ради від партії «За майбутнє»:

— Ми маємо зробити єдину спроможну команду, що дасть можливість розвиватися нашому Чернігівському регіону, новим громадам, які згуртовані в нашій області. Розраховую, що ми робитимемо все належне, щоб на Чернігівщині було економічне зростання, люди були соціально захищені. І якщо законодавчо щось не влаштовуватиме, пропонуватимемо зміни, які треба робити в нашій державі.
 
Дмитро БЛАУШ, депутат обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка:

— Від нового складу депутатів обласної ради очікуємо злагодженої та ефективної роботи. Тут ми бачимо і депутатів минулого складу, тобто всіх моїх депутатів-колеги, і нових людей. Проголосуємо за голову обласної ради, заступників, і тоді стане зрозуміло хто з ким співпрацюватиме. Ми у свою чергу виконуватимемо всі пункти нашої програми і займатимемося різними проблемними питаннями Чернігівщині. Одним із яких є проблема питної води в області. Нашим першим і ключовим рішенням буде відновлення питної води, буріння нових свердловин для всіх мешканців сіл Чернігівській області. Це проблема, яка «створила» природа, а не економіка. Проблема за якою нині не слідкує ні екологічна служба, ні хтось інший.
 
Сергій Баришовець, депутат обласної ради від партії «Наш край»:

— Як раніше працювали, так і будемо працювати. Ми для чого сюди обиралися? Розвивати область і ОТГ, захищати інтереси громадян. Думаю, всі депутати, від якої би політичної сили вони не обирались, працюватимуть задля розвитку своєї території.
 
Василь Амельченко, депутат обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка:

— Я вважаю, що будь-який рівень ради — відповідальний. Я був депутатом Сосницької райради і поєднував цю роботу з роботою на посаді голови РДА. Будучи депутатом Верховної Ради, ніколи не забував ні про Сосниччину, ні про Чернігівщину. Нині я депутат Чернігівської обласної ради від Радикальної партії. І ніколи не змінював політичної сили. Наші 11% виборців, котрі проголосували за РПЛ, сподіваються, що ми насамперед дбатимемо про громади і працюватимемо для громади. Бо сьогодні депутат має думати і про маленьку школу, і про сільський дитсадок, хвилюватися, чи тепло пацієнтам у лікарні. Підприємцям також треба створити відповідні умови для роботи. Програма соціального захисту має бути цільовою. Медичні програми сьогодні взагалі в пріоритеті. Люди не повинні залишатися без ліків, медичного обладнання, нормальних палат, ліжко-місць. А лікар має отримувати достатню оплату праці. Сьогодні, на жаль, держава з багатьма цими питаннями не справляється. До нас уже звернувся головний лікар обласної дитячої лікарні Олександр Карета із проханням допомогти з транспортом, аби була можливість нормально доїхати до маленьких пацієнтів. І наша фракція ініціюватиме питання про забезпечення цієї лікарні медичним спеціалізованим транспортом.

Стосовно співпраці: депутатський корпус має бути до неї готовий. І сьогодні я не бачу серйозних перепон на цьому шляхові. Депутати мусять активно працювати, лобіюючи інтереси своїх виборців.
 
Віктор Кияновський, депутат обласної ради від партії «РІДНИЙ ДІМ»:

— Я вже шостий раз беру участь в установчій сесії, але такого безладу ще не пам’ятаю. Це говорить про те, що ті депутати, які не бажали брати участь у голосуванні, прийшли на сесію з домашніми заготовками. Не вийшло з блокуванням трибуни, почав відключатися інтернет, не працювали мікрофони. Такого ще не було. Але я впевнений, що на другій сесії подібного вже не буде, а депутати плідно працюватимуть на благо Чернігівщини та її громад.
 
Олег Авер’янов, депутат обласної ради 7 скликання:

— Затягування сесії, що відбувалися, вони точно не на користь області. Треба починати працювати, приймати бюджет, розбиратися з цифрами, об’єднуватися для вирішення різноманітних питань, у тому числі й на місцях. Думаю, що напруженою була тільки перша, установча, сесія, а далі почнеться плідна робота задля розбудови Чернігівщини.
 
Григорий Ткаченко, депутат обласної ради від партії «Рідний дім»:

— Хочеться вже якнайшвидше стати до роботи, бо пройшло вже декілька тижнів після виборів. У подальшому будемо дотримуватися порядку денного та вирішувати важливі питання, яких очікується досить багато. Політична й економічна ситуація в Україні зараз досить складна, тому в депутатів багато роботи і треба працювати, щоб показати якісний результат.
 
Дмитро Пахомов, депутат від партії «Слуга народу»:

— У мене 10-літній стаж депутатства і я ставлюся до повного зриву сесії досить негативно. Краще відшліфовувати майстерність в домовленостях один із одним. Сьогодні старі депутати були більш активними, а багато хто з молодих обранців сиділи і взагалі не могли зрозуміти, що взагалі відбувається на сесії. На перших сесіях не має бути такого, коли не чують звичайної розмови. Коли ти відстоюєш інтереси своїх виборців, може бути таке, що доводиться підвищувати голос, а на цій сесії ми побачили відстоювання не інтересів виборців, а своїх політичних сил.
 
Оксана Халімон, депутати від партії «Слуга народу»:

В Оксани Халімон, ми запитали, чи не важко жінкам-депутаткам брати участь у таких запальних дебатах?

— Саме симбіоз жінок та чоловіків у представницьких органах влади дає максимальний результат, бо чоловіки готові одразу діяти та йти у бій, а жінки більш помірковані та спокійніші. Тому тільки разом можна прийняти вірні рішення. Сесія почалася дещо важкувато, бо ми побачили протистояння двох сил. Але потрібно зібратися для того, щоб працювати на благо суспільства, громади та тих людей, які нам довірили свої голоси. Ми закликаємо всіх до спокою та конструктивного діалогу.
 
Сергій Пащенко, депутат обласної ради від політичної партії «ВО «Батьківщина»:

— Від нового складу депутатів обласної ради 8 скликання наша політична сила очікує конструктивної, злагодженої роботи. Ми готові до діалогу та співпраці з усіма політичними фракціями задля того, щоб у цей нелегкий для країни час на Чернігівщині було все добре. Щоб у нас був прийнятий бюджет 2021 року, були виділені кошти на боротьбу з ковідом, а також усі захищені статті. Ми працюватимемо над цим і для ефективності в роботі налаштовуватимемо з усіма політичними партіями діалог.

 
Іван Якуб, депутат обласної ради від ВО «Батьківщина»:

— У нинішній обласній раді працюватимуть депутати від семи політичних сил. І конструктивна співпраця залежить вже від перших кроків обранців: формування більшості, виборів голови обласної ради, заступників і розподілу комісій. Це є фундаментом подальшої роботи обласної ради.

 
Ніна Лемеш, перша заступниця голови Чернігівської обласної ради, депутатка від політичної партії «РІДНИЙ ДІМ»:

— Пані Ніно, вітаємо вас із обранням на цю високу посаду! Ви тепер покинете столицю й міністерство?

— Так. І трудитимуся задля громади Чернігіщини. Я вже маю певний досвід, знання, зв’язки, розумію структуру роботи нашої держави, і це дає мені можливість працювати з розумінням справи, використанням усіх можливостей, аби наша область розвивалася. Стосовно ситуації, яка склалася на установчій сесії. Атмосфера і все те, що навмисно заважало роботі, мене здивувало. Депутати, котрі перешкоджали конструктивній роботі, затвердженню питань порядку денного, виборам, плідно працюють у своїх сферах. Мають родини. І повинні дбати про те, аби обласна рада не розпорошувалася на якісь наперед вигадані непорозуміння й конфлікти, а конструктивно використовувала час, відведений на сесійне засідання, з користю для громади. А цей балаган чи цирк створюють певний бар’єр до продуктивної співпраці фракцій. Особливо неприємно, коли все це прикривається виборцями та правами людини. Шкода, що за такі дії люди можуть не нести відповідальності.

Наближається кінець року, не за горами бюджетна сесія, на якій усі депутати мають працювати в унісон, аби область була з потрібними для її життєдіяльності фінансами, а не дбати насамперед про політичні амбіції. Сподіваюся, обласні обранці це зрозуміють і прийдуть на другу сесію з іншим настроєм, обдумавши свої сьогоднішні дії, та працюватимуть у правильному руслі, задля громади області. Звісно, депутатам треба й познайомитися, порозумітися, розібратися в законах, норматимно-правових актах, обласних програмах, робочих документах. І працювати!

Сьогодні і голова ради, і її заступниця — жінки. Загалом — 18 жінок-депутаток. Достатньо гендерна рада. Сподіваємося, що це додасть рішенням депутатів толерантності, взаємоповаги, злагодженості в роботі, а також можливості звернути більше уваги на процеси та проблеми в соціальній, освітянській, культурній, меди чній сферах, і ретельніше подбати про них.
 
Ігор Вдовенко, депутат обласної ради від політичної партії «РІДНИЙ ДІМ»:

— Приблизно третя частина депутатського корпусу залишилася. І їм, сподіваюся, допоможе досвід, набутий у попередні роки. Інші ж обранці мають зрозуміти, що насамперед треба думати про добробут Чернігівщини та її мешканців і, затверджуючи будь-яке питання, не забувати про це. Вважаю, що після певного процесу притирання все в цієї нової ради складеться добре.

Людмила ПАРХОМЕНКО, 
Алла ПРИМА, 
Поліна МОГІНСЬКА 
та Валентина НАУМЕНКО

Інші новини:


Про добрий слід в історії – прадавній і сучасний

У центрі Вороньків мешканців та гостей села зустрічає храм УПЦ. Отець Мирослав (Партатус), настоятель Покровської церкви у Вороньках, тут із 2004 року.

2021-08-02 10:36