Сварки, штурханина, суперечки, мінування: відбулася установча сесія обласної ради

2020-12-10 08:43

Так гаряче в сесійній залі обласної ради не було давно – новобрані депутати сварилися, штовхалися, блокували президію, влаштовували демарші. «Дивним чином» відмовляла електронна система голосування, не працювали мікрофони, а ввечері будівлю обласної ради ще й «замінували». Через це перше депутатське засідання обласної ради 8 скликання виявилося одним із найдовших в історії, тривало майже до пів на одинадцяту ночі.

Втім, незважаючи на повідомлення про можливий зрив пленарного засідання, що з’явилися напередодні, розпочиналося все досить мирно. Депутати реєструвалися, обмінювалися привітаннями, проходили до сесійної зали.

Голова територіальної обласної виборчої комісії Євгенія Потапенко оголосила склад новообраної ради – це 64 депутати від восьми партій, а також повідомила про кількість мандатів, що отримали їхні представники в обласній раді. Більшість у найвищому представницькому органі Чернігівської області сформували депутати від партії «РІДНИЙ ДІМ», за яку проголосувала третина виборців Чернігівщини, – вони отримали 19 мандатів. Представники «Слуги народу» займають 8 депутатських крісел, «Радикальна партія Олега Ляшка» – 7, «Наш край» – 9, «Батьківщина» – 6, «Європейська солідарність», «За майбутнє», «ОПЗЖ» – по 5.

Лідер політичної партії «РІДНИЙ ДІМ», міський голова Чернігова Владислав Атрошенко взяв участь у пленарному засіданні. Перед початком сесії у своєму коментарі «Деснянській правді» він зазначив, що і для Чернігова, і для області в цілому надзвичайно важливо, щоб усі депутати, незважаючи на свою партійну приналежність, працювали конструктивно, злагоджено і на користь своїх виборців. А також повідомив про створення коаліції із 33-х депутатів – до його політсили долучилися Радикальна партія Олега Ляшка та «Слуга народу». Владислав Атрошенко висловив упевненість, що, об’єднавшись, ці політичні сили продемонструють спроможність до ефективного діалогу і разом із тим не дозволять спаплюжити політичне волевиявлення людей. «Оскільки є більшість у сесійний залі, всі питання, на які нам дав мандат виборець, ми маємо право вирішувати, і ми це право реалізуємо згідно з чинним законодавством і регламентом обласної ради. Створена коаліція має зцементувати між собою представництво державної влади і місцевої на Чернігівщині та сприяти ще більш ефективній і плідній роботі», – наголосив лідер партії «РІДНИЙ ДІМ».

Після того, як депутати склали присягу, на засіданні утворили тимчасову президію під головуванням депутата від партії «РІДНИЙ ДІМ» Олександра Атрощенка, яка мала керувати сесією до обрання голови обласної ради та його заступників.
Для того, щоб сесія могла надалі легітимно працювати, необхідно було затвердити порядок денний. До нього було внесено шість питань, але один із депутатів запропонував сьоме – щодо створення постійних депутатських комісій і обрання їхнього керівного складу. 

Депутати більшості пояснили, чому так важливо створити комісії саме зараз – наближається кінець року, необхідно приймати бюджет, а його ще потрібно опрацювати, щоб у 2021 році не залишити область без грошей. 

Майже одразу депутати розділилися на два табори: тих, хто вважав, що порядок денний взагалі не потрібно затверджувати, і тих, хто юридично це спростовував. З цього приводу і розпочалися сварки та суперечки й повною мірою проявилося протистояння між депутатами. Дійшло навіть до блокування президії. Все це тривало понад три години. Але врешті-решт за порядок денний проголосували – в основному представники депутатської більшості.

Здавалося, нарешті депутати дійшли згоди, сесію відновили. І тільки-но наблизилися до першого і головного питанням порядку денного – обрання голови обласної ради, як конфлікт розгорівся з новою силою. Потрібно було створити лічильну комісію для підрахунку голосів, оскільки електронна система „Рада” не працювала. До неї мало увійти по представнику з кожної політсили. 
Єдиною кандидатурою, яку висунули на посаду голови обласної ради, стала представниця від партії «Слуга народу» Олена Дмитренко – депутатка обласної ради шостого скликання, очільниця Козелецької об’єднаної територіальної громади. Її кандидатуру підтримали три політсили: «Слуга народу», «РІДНИЙ ДІМ» і Радикальна партія. Інші партії — не підтримали та публічно не внесли своїх пропозицій.

Поки лічильна комісія засідала в дорадчій кімнаті, до поліції надійшло повідомлення, що будівлю обласної ради замінували. До основної будівлі ради прибули поліція та піротехніки, які мали шукати вибухівку, співробітників облради екстрено евакуювали. Хоча й було зрозуміло, що замінування було фейковим, правоохоронці не могли на нього не відреагувати. 

А лічильна комісія продовжувала засідати та фактично затягувала час, не прийнявши жодного рішення. Тому було запропоновано припинити її повноваження та обрати нову. Голова тимчасової президії поставив цю пропозицію на голосування, і 33 голосами «за» вона була прийнята, новообрана лічильна комісія нарешті розпочала роботу.

Шляхом таємного голосування депутати здійснили свій вибір, підтримавши своїми голосами кандидатуру Олени Дмитренко. 
– Я зроблю все, що від мене залежить, щоб нам було комфортно працювати протягом всієї каденції, – звернулася до депутатів новобрана керівниця облради.

Таємним голосуванням також обрали й заступників голови обласної ради. Першою заступницею стала представниця політичної партії «РІДНИЙ ДІМ» Ніна Лемеш, яка нині працює заступницею міністра молоді та спорту України, а заступником – лідер обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка Дмитро Блауш.

На засіданні також затвердили створення депутатських комісій та їхній керівний склад.

Цього ж дня нова очільниця обласної ради Олена Дмитренко на своїй сторінці у Фейсбуку подякувала депутатам за підтримку та закликала всіх до співпраці.

– Щиро вдячна кожному із 33 обранців за підтримку та звертаюся до депутатів, які не брали участі в голосуванні, – нам потрібно забути про особисті амбіції та згадати, для чого люди обирали нас у раду! Я відкрита для співпраці з кожним депутатом незалежно від його партійної приналежності. Давайте працювати разом на благо області та задля виправдання довіри наших виборців, – наголосила вона.

Редакція «Деснянської правди» щиро вітає Олену Борисівну з обранням на цю відповідальну посаду. Ваші компетентність, знання, досвід і професіоналізм будуть надійною запорукою успіху у вирішенні всіх складних і відповідальних завдань, спрямованих на розбудову нашої Чернігівщини та підвищення добробуту її жителів. Бажаємо злагоди, терпіння й управлінської мудрості, які допоможуть вам виправдати надії тих, хто сьогодні живе і працює в нашому Чернігово-Сіверському краї!

Алла ПРИМА
Фото Маріанни Харді та Віктора Кошмала

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42