В Україні планують виробництво лікувальної еко-тканини з топінамбуру

2020-12-09 09:50

На території Івано-Франківської області планують побудувати завод з випуску еко-іграшок з органічного полімеру, отриманого після переробки топінамбура, розповів технічний директор і співвласник НВП «Індуктор» Богдан Кобринський. про це повідомляє agroxxi, пише agronews.ua.

«Набридла іграшка – батько закопав, і вона безпечно розклалася», – пояснив Богдан Кобринський.

У планах також виробництво дорогою лікувальною еко-тканини. Проект поки тільки в стадії розробки. Втілювати в життя його будуть спільно з іноземними компаніями.

Підприємство Богдана Кобринського – одне з небагатьох в країні, де не тільки успішно вирощують топінамбур, а й займаються переробкою цієї культури. З топінамбура тут виробляють порошок, який застосовують в якості дієтичної добавки і використовують в медичних цілях, так як рослина містить природний інулін.

Української продукцією з топінамбура цікавляться за кордоном. «Зараз ведуться переговори з Сінгапуром. Поставка буде йти в азіатські країни », – розповів Богдан Кобринський.

Особливо зарубіжних покупців цікавить органічна продукція, на неї і роблять акцент підприємці з Івано-Франківської області. 

«Ми не використовуємо мінеральні добрива – вирощування за нашою технологією передбачає тільки витяжки сапропелю і мульчування. Зараз у нас засаджено 10 гектарів під органіку – це буде поставка в Йорданію », – додав Богдан Кобринський.

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57