Рада перенесла застосування РРО для ФОП на 2022 рік і скасувала кешбек

2020-12-07 12:56

Верховна Рада підтримала в цілому законопроект №4439-д для врегулювання питання введення обов’язкових касових апаратів для фізичних осіб-підприємців. Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

За доопрацьований і зареєстрований у вівторок проект закону проголосували в першому читанні 320 народних депутатів, в цілому з техніко-юридичними правками - 319 при необхідних 226 голосах.

Законопроект передбачає, що введення фіскалізації для ФОП відкладається на рік до 1 січня 2022. У той же час введення касових апаратів із 1 січня 2021 року залишили для таких ризикових груп: аптеки, складна побутова техніка і ювелірні вироби.

Законопроект визначає максимальні обсяги доходів для першої-третьої груп платників єдиного податку в співвідношенні до мінімальної заробітної плати (перша група 167 МЗП замість 1 млн грн, друга 834 МЗП замість 5 млн грн, третя 1167 МЗП замість 7 млн грн). Документ також скасовує механізм кешбек (компенсація покупцям за порушення при розрахункових операціях).

Крім того, скасовуються штрафи за невідповідність готівки в касі сумі, яка зазначена в денному звіті РРО, а також за відсутність попереднього програмування товарів в РРО.

Документ також продовжує на рік, до 2022-го, застосування знижених розмірів штрафів за порушення окремих вимог застосування РРО.

Прийняттю закону передувала масштабна акція підприємців, на яку вони зібралися під стінами Верховної Ради. 
Вони вимагали від нардепів прийняти законопроекти № 3853-1 (2) і № 3993, спрямовані на захист спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Організатором акції виступив рух #SaveФОП.

Як йдеться на сторінці «SaveФОП» в Facebook, серед вимог мітингувальників було створити при президенті постійно діючий консультативно-дорадчий орган, який буде займатися розвитком мікро-підприємництва в Україні. Він повинен бути створений на паритетних засадах за участю в ньому представників влади і мікропідприємництва.

«ФОПи» також наполягають, щоб всі зміни в законодавство, що стосуються умов здійснення діяльності мікропідприємництва, вносилися виключно після їхнього обговорення з представниками мікробізнесу і ґрунтовного прогнозування їхніх наслідків.

Фото з власних джерел та Інтернету
 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21