Кабмін ухвалив нове рішення щодо зарплат: скільки будемо заробляти в 2021 році

2020-12-04 09:42

Україні Кабмін ухвалив рішення перенести підвищення мінімалки з липня на грудень. Крім того, скасували обіцяний перерахунок окладів для педагогів у 2021-му. Про те, хто й скільки зароблятиме наступного року, розповідає OBOZREVATEL.

До чого призведе рішення Кабміну?

Якщо мінімалку підвищать не в липні, а в грудні, українці, які отримують менше ніж 6,5 тис. грн, втратять близько 2,5 тис. грн. Рівно стільки вони могли б отримати, якщо підвищення відбулося б вчасно.

У Кабінеті міністрів вважають, що завдяки такому рішенню вони зможуть заощадити. Мовляв, менше потрібно буде платити бюджетникам. Та й, крім того, мінімальна пенсія для українців із повним стажем, які досягли 65 років, згідно із законом становить 40% мінімалки. Тобто замість 2,4 тис. їм доведеться платити 2,6 тис. грн не з липня, а з грудня.

З іншого ж боку, під час підвищення мінімалки скорочується тіньовий складник. Багато українців і нині за фактом отримує понад 6,5 тис. грн, але роботодавці оформляють їх на мінімалку, щоб не платити всі податки.

А хто взагалі може залишитися без підвищення зарплати?

В Україні вже з 1 січня 2021-го мінімальний оклад для педагога мали підвищити щонайменше до 2,5 прожиткових мінімумів (6810 грн). Таке рішення ухвалив сам Кабінет міністрів своєю постановою №822. Однак днями це ж рішення скасував.
Унаслідок мінімальний оклад молодого вчителя становить усього лише 4455 грн. Підвищення для них буде, але тільки в межах мінімальної зарплати. А ось на обіцяний перегляд грошей не вистачило.

А що буде з ринком праці в майбутньому?

Уже через п’ять років кількість співробітників «надлишкових ролей» скоротиться з 15,4% до 9%, йдеться у звіті Всесвітнього економічного форуму. 

Майбутнє за розробниками програм і додатків, фахівцями цифрової трансформації. Водночас зростатиме й роль фахівців із інформаційної безпеки. Без роботи ризикують залишитися всі, хто виконує механічну, адміністративну роботу: починаючи від бухгалтера й закінчуючи будівельним робочим.

Професії майбутнього

Деякі ж функції машини і програми щонайменше найближчими п’ятьма роками замінити не зможуть: консалтинг, охорону здоров’я в широкому розумінні (лікарі, тренери щодо здорового способу життя тощо), стратегічні радники – всі ці напрями будуть затребуваними і в майбутньому.
 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21