Чи зростуть тарифи на електроенергію для українців?

2020-12-03 11:10

Про ситуацію в енергетиці в четвер, 26 листопада, розповів в.о. міністра енергетики Юрій Бойко.

За його словами, зміна тарифу «з високою вірогідністю» відбудеться протягом 2021 року. «На сьогоднішній день побутовий споживач сплачує виробнику за електричну енергію 1 копійку. По Україні середньозважена вартість транспорту електричної енергії від станції до будівлі (цей транспорт включає тариф на передачу Укренерго, тариф на розподіл оператора системи розподілу і власне тариф на поставку постачальника універсальних послуг) 1 грн 3 копійки, а середньозважена 1 кВт-година для побутового споживача за останні два місяці 1 грн 4 копійки. Тобто, в межах поточної моделі PSO, при якій «Енергоатом» і «Укргідроенерго» продають електричну енергію для гарантованого покупця за 1 копійку, а він перепродує постачальникам, які здійснюють постачання населенню, по суті оплачується виключно поставка», сказав Бойко. 

За його словами, з 1 січня тариф «Укренерго» буде не нижчим за 31 копійку за переданий кіловат-годину, і все це призводить до вартості транспорту електричної енергії, в тому числі й побутовим споживачам, за ціною в 1 гривню 37 копійок. «Що робить планово збитковою діяльність навіть при купівлі електричної енергії за 1 копійку», сказав Бойко. У зв’язку зі сформованою ситуацією в уряді розробляють рішення, яке буде передбачати не тільки зміну тарифу для населення, але і перегляд системи субсидування, підвищення мінімальної зарплати тощо. 

«Обсяг субсидування поточного тарифу населення на поточний рік становить близько 55 млрд гривень. Ось і вирішуйте, чи можна з такою валізою без ручки побудувати конкурентну модель. Десь треба взяти озвучену суму і з когось забрати, для того, щоб збалансувати роботу ринку», сказав Бойко. 

Щоб прояснити ситуацію, ми звернулися до ТОВ «Енера Чернігів». За словами прес-секретарки установи Лілії Мельник, на даний час про підвищення тарифу для населення не йдеться. При цьому на вартість тарифу для населення ТОВ «Енера Чернігів» не має жодного впливу – це компетенція регулятора НКРЕКП. 

Чи відбудеться підвищення з наступного року, наразі невідомо, адже в уряді йде тільки обговорення. Якщо таке рішення буде прийнято, зазначила Лілія Мельник, споживачів електричної енергії повідомлять про це заздалегідь, тоді можна буде отримати і коментар.

Фото з Інтернету

Інші новини:


Приголомшливий успіх чернігівських плавців на чемпіонаті світу

Чернігівські плавці з інвалідністю вибороли 2 золоті та 11 срібних нагород на 1-му Чемпіонаті світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху. Змагання проходили з 13 по 21 листопада у місті Ґлівіце (Польща), повідомляє Новий Чернігів.

2021-11-29 08:31