Перша робоча сесія міськради

2020-12-03 09:23

1 грудня відбулася сесія міськради Чернігова, в якій взяли участь міський голова Владислав Атрошенко та 36 (із 42-х) депутатів. Було розглянуто сорок питань. В основному — міські програми, розраховані мінімально на три роки. Чому саме так? Все доволі просто — ще не затверджено державний бюджет. А що в кінці-кінців в ньому буде — невідомо. Тому суми коштів у програмах, які були прийняті депутатами, мають ще змінюватися.

Більшість депутатів обрані вперше, тому, на превеликий жаль, практично не розбираються в тому, яким чином формується скарбниця міста. Швидше за все, саме тому вони постійно критикували як зміст міських програм, так і суми коштів, заплановані на їхнє виконання.

Як на мене, варто було б провести з ними попереднє відповідне навчання — тоді б було значно менше популістичних і недоречних виступів. Які, чесно кажучи, лише затягували час роботи й абсолютно не впливали результати голосування — майже всі запропоновані проєкти рішень були прийняті без жодних змін чи доповнень.
Отже найбільш цікаві чи яскраві моменти сесії.

«Ложка дьогтю»

На початку роботи сесії слова попрохав чернігівець поважних літ, який назвався Василем Івановичем, котрий із якогось дива вирішив нагадати меру старі «гріхи». Спочатку він прочитав уривок із газети, де йдеться про підкуп виборців на місцевих виборах п’ять років тому. Той коментар давав нинішній секретар міськради Олександр Ломако. Цей фрагмент пан Ломако прокоментував, сказавши, що то було давно, а зараз треба думати про майбутнє. А мер навіть пожартував, назвавши цей виступ «замовленим» і спрямованим на те, щоб наголосити: він заможна людина і йому можна не платити зарплату.

Та невідомий городянин на цьому не заспокоївся й спитав: чому досі в місті немає сміттєсортувального заводу, який частково вирішив би проблему зі сміттям. У відповідь міський голова сказав, що головна проблема у відсутності законодавства, яке визначило б, яким шляхом ми їдемо — глибоке перероблення чи спалювання сміття. Інакше можна просто відклякнути потенційного інвестора.

Нова депутатська група

Депутат Марина Рейко виступила з повідомленням про створення депутатської групи «Захист довкілля». До неї ввійшли депутати з двох фракцій «Слуга народу» та «Європейська солідарність», зокрема, Максим Черненок, Ігор Мандровний, Олена Стрілець і Катерина Демченко. Групу очолюватиме Марина Рейко.

Новий Регламент

До речі, це головний документ, за яким працюватиме новообрана міськрада. Депутати під час розгляду внесли низку правок до проєкту рішення. Зокрема, за пропозицією постійної комісії з питань регламенту, законності, прав і свобод громадян та запобігання корупції тепер усі проєкти рішень, які включені до порядку денного сесії, надаватимуться на електронні адреси депутатів. А вони будуть для себе вирішувати: чи друкувати їх самостійно чи користуватися електронною версією документу. Раніше їх роздруковували та роздавали кожному депутату в паперовому вигляді. А це ж цілі стоси паперу в кількості 43-х екземплярів (практично десять «знищених» дерев).

Ідею переходу на електронний документообіг міський голова  підтримав, а депутати проголосували за цю норму. Разом із тим, обов’язковою лишається вимога зберігання примірника пакету документів у друкованому вигляді протягом трьох років. Тож один стос паперу все ж доведеться мати.

Програми

Під час робочої сесії депутати прийняли низку міських програм, які стосувалися перспектив розвитку окремих галузей , напрямків діяльності та соціальних аспектів. Хоча новообрані депутати й називали це передчасним, адже наразі вони не мають жодного фінансового підтвердження. І це дійсно так! На сьогодні в нас відсутнє розуміння дохідної частини міського бюджету наступного року. Але це нині цілковито «лежить» на совісті та відповідальності Уряду та ВР — який держбюджет вони приймуть. І коли?

Загалом на сесії підтримали 23 комплексні програми , які потребували коректив чи в них закінчувався термін дії. Їхній фінансовий кошторис скоріш за все скорегують після прийняття бюджету Чернігова на 2021 рік. Доречно сказати, що якщо в столиці затвердять держбюджет дійсно «під ялиночку», то нашим депутатам доведеться приймати бюджет міста під олів’є.
Проєкт міського бюджету на розгляд не виносився — його готуватимуть до наступного сесійного засідання. Воно має (принаймні, так планується) відбутися 24 грудня.

Як прокоментував ситуацію міський голова Владислав Атрошенко: «Ще таких років не було, щоб ми не розуміли ні дохідної, ні видаткової частини бюджету. Цей хаос розповсюджується на всі галузі, на всі напрямки і дійшов уже до бюджетної частини. Це неправильні підходи, це продовження напрямку руйнації держави. Адже є Бюджетний кодекс, і ми повинні в серпні місяці розуміти, в якому напрямку розвиватиметься країна. Бюджет — це стимулюючий документ. А сьогодні всі громади говорять про те, що чим більше заробили грошей, чим більш якісно адміністрували надходження — тим більше вилучення коштів»!

Разом і тим, міський голова закликав усіх депутатів працювати над проєктом міського бюджету-2021. Також саме до 24 грудня планують підготувати і вже тоді винести на розгляд депутатів питання про деякі зміни в структурі виконавчих органів міськради.

Олександр ШИЛО
Фото пресслужби Чернігівської міської ради

 

Інші новини:


Що віщує Кассандра Молодіжному театрові?

Молодіжний театр розпочав свій 37-й театральний сезон. І ось прем’єра. «Кассандра» за твором Лесі Українки. До речі, авторці цього року 150 літ із дня народження.

2021-09-21 08:27