Жіноча сила. Кого Байден веде у владу

2020-12-02 09:19

Дональд Трамп усе ще не визнає поразки на президентських виборах, а Джо Байден уже роздумує над формуванням власної адміністрації.

Камала Гарріс стане першою жінкою на посаді віце-президента США. Але й інші високі посади вперше в історії Штатів можуть дістатися жінкам повідомляє Кореспондент.

Обраний президент Джо Байден пообіцяв створити адміністрацію, яка відображатиме різноманітність країни, і, як очікується, оголосить про свій вибір на деякі ключові пости в Білому домі в найближчі кілька тижнів.

Мінфін

Лаель Брейнард — член Ради керуючих Федеральної резервної системи і колишня заступниця міністра з міжнародних справ під час світової фінансової кризи 2009 року при Байдені може стати першою жінкою — міністром фінансів США.

Вона проголосувала проти скасування нормативних вимог щодо банків, але може зіткнутися з критикою з боку лібералів, які хочуть не настільки поміркованого вибору.

Також на посаду міністра фінансів претендує Сара Блум Раскін. Раніше вона обіймала посади керуючої Федеральною резервною системою і заступниці міністра фінансів, поки єдина жінка, яка займала в цій установі посаду другого по значущості керівника. Юристка і колишній державний фінансовий регулятор у Меріленді, вона працювала у сфері фінансів, а на цей час працює директором Vanguard, інвестиційного гіганта, керуючого активами в 6 трильйонів доларів.

Джанет Йєллен — раніше очолювала Федеральну резервну систему, посилила увагу ФРС до робітників і нерівності і продовжувала брати активну участь у політичних дебатах в аналітичному центрі Brookings Institution після того, як президент Дональд Трамп звільнив її з поста глави центрального банку в 2018 році. Її теж сватають у Мінфін.

Міноборони

Мішель Флорной може стати першою жінкою, яка очолила Пентагон. Вона працювала високопоставленим чиновником Міністерства оборони в адміністраціях Білла Клінтона і Барака Обами, консультувала кампанію Байдена з питань оборони і разом з Ентоні Блінкеном, одним з головних радників Байдена, заснувала консалтингову фірму.

Генпрокурор

Саллі Йєтс — колишня заступниця генерального прокурора, деякий час виконувала обов’язки генерального прокурора на початку терміну повноважень Трампа, перш ніж була звільнена за непокору через відмову захищати обмеження на в’їзд щодо семи країн з мусульманською більшістю.

ЦРУ

Авріл Гейнз — вона була заступницею радника з національної безпеки при Обамі, а до цього — першою жінкою, яка обіймала посаду заступника директора ЦРУ. Вона займала кілька постів у Колумбійському університеті після відходу з адміністрації Обами в 2017 році.

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14