Як зекономити на платіжках за газ

2020-11-30 09:16

Голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко ініціювала проєкт, який дозволить мешканцям Чернігівщини економити до 40% на платіжках за газ. Як це можна зробити, стало відомо під час зустрічі з керівництвом газопостачальної компанії «Нафтогаз України», яку організувала очільниця області.

Щоб сплачувати за газ майже вдвічі менше, як варіант, можна укласти договір на постачання з державною компанією «Нафтогаз України», відмовившись від послуг приватного облгазу.

Плата за комунальні послуги і, зокрема, за газ, — це одні з основних витрат кожної родини. Із 1510 населених пунктів в області газифіковано 658. Природним газом користуються понад 357 тисяч сімей із 430 тисяч домогосподарств області. А це — 83%. У середньому за рік одна родина на Чернігівщині сплачує до 700 гривень за газ. Але цю суму, за словами очільниці, можна зменшити.

— За рівнем життя Чернігівщина посідає останні місця в Україні. І я виправлятиму цю ситуацію роботою у двох напрямках: сприянням зростанню зарплат в області та коригуванням цін до справедливого рівня. Саме в цьому контексті слід сприймати мою ініціативу щодо зниження газових тарифів для сімей Чернігівщини, — зазначила Анна Коваленко. 

Із 1 серпня цього року держава перестала регулювати ціни на газ. Єдиної ціни на блакитне паливо теж нема. Постачальники можуть продавати газ по всій Україні. Споживачі можуть обрати найдешевшу пропозицію чи ту, яка найбільш комфортна в умовах платежів. Ціни на блакитне паливо для населення нині встановлюють постачальні компанії. І в листопаді в різних постачальників ціни газу відрізняються майже на три гривні за кубометр. Тому Анна Коваленко звернула увагу мешканців Чернігівщини і, зокрема, керівників громад та міських голів регіону, на необхідність вивчення всіх можливих пропозицій від газопостачальних компаній та обрати ту, яка пропонує найбільш привабливі умови. 

Директор ТОВ «ГК «Нафтогаз України» Максим Рабінович запропонував можливість зменшити суму в наших платіжках майже на 40 відсотків. 

— Якщо домогосподарство укладе угоду на отримування природного газу, наприклад, із ТОВ «ГК «Нафтогаз України», ціна якого у листопаді становить 6,33 гривні за 1 м3, населення області зможе значно зекономити на витратах за газ, — каже Максим Рабінович. 

Зокрема, під час спільної зустрічі керівництва «Нафтогаз України» та представників громад Прилуччини було напрацьовано «дорожню карту» співпраці та механізм укладення договорів для побутових споживачів. У свою чергу Анна Коваленко зазначила, що вона завжди оцінює позитивно можливість вибору. Конкурентний ринок стимулює до покращення якості послуг та збалансовує ціну. І споживач від цього виграє. 

Підготувала Валентина НАУМЕНКО 
Фото з Інтернету

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21