Три тижні спорту: шлях до «Олімпійського дому»

2020-11-27 10:22

У п’ятницю, 20 листопада, в чернігівській школі №2 стартував Всеукраїнський 21-денний олімпійський челендж, який вигадали… у 7-Б класі. 

Ідея виникла просто: кожен погодиться, що 2020-й – рік пандемії та дистанційного навчання — складний рік. Тож діти обмежені в русі, їм не вистачає фізичної активності. А мета будь-якої школи — виростити здорову людину. Тож ми подумали, що було б класно зробити цікавий комплекс вправ для хлопчиків та дівчаток, який вони повторювали би день за днем, — розповідає авторка челенджу, класна керівниця 7-Б, вчителька інформатики та математики Оксана Коваленко. — Спочатку ця ідея була спрямована на максимальне об’єднання нашої школи в такий собі руханці, але потім ініціатива поширилася на всеукраїнський рівень. 

Як зазначає організаторка, головна мета акції — перемогти лінь та залучити дітей до спорту. Ольга Бібік — легкоатлетка та політикиня, яка представляла Україну на Олімпіаді-2016, презентуючи проєкт, запропонувала три вправи для хлопчиків та три для дівчаток, які учасники челенджу  виконуватимуть протягом трьох тижнів. 

— За 21 день звикаєш до фізичного навантаження й відчуваєш прогрес. Це — пропаганда здорового способу життя, — пояснив тривалість акції заступник голови обласного  відділення Національного олімпійського комітету Андрій Дериземля. 

Заклади освіти Чернігова активно співпрацюють з відділенням НОК. Багато їх триває спільно, адже здоров’я людини — велика цінність, яку, коли за нею не слідкувати, буде дорого повертати, — каже начальник чернігівського міського управління освіти Василь Білогура. – Спочатку формат заходу передбачав проведення його на свіжому повітрі, адже в умовах карантину формат роботи навчальних закладів змінений…

Але в підсумку, через сніг із дощем на подвір’ї, відкривали челендж, приурочений до 30-річчя НОК, у спортзалі школи: 16 із 30 учнів 7-Б класу знайшли час, щоби відірватися від дистанційного навчання й відвідати школу. У масках на обличчі та   спортивній формі школярі стали перед килимками, дотримуючись, як неодноразово наголошували організатори, соціальної дистанції. 

Дівчаткам Ольга Бібік запропонувала присідання, стояння у планці та, лежачи на спині, крутити уявний велосипед. Для хлопців вправи були іншими: віджимання, присідання з випадом та качання пресу з підтягуванням ніг до грудей. Для того, щоб увійти до числа переможців, бажаючим (організатори планують передати ідею у всі регіональні відділення НОК нашої країни) потрібно 21 день поспіль робити всі три вправи, записувати їх на відео та викладати в «Інстаграм» або «Фейсбук» із тегами #НОКУкраїни, #30років та #school2marathon. 

— Навчаємося зараз вдома, листуємося в чатах з однокласниками. Відвідин школи трохи не вистачає… — розповідають учні 7-Б школи №2 м.Чернігова  Нікіта Селівон та Максим Нікіфоров. — Майже всі в нашому класі займаються спортом. Ми (кажуть друзі про себе, - прим.) ходимо до спортзали. Вправи не здалися важкими: думаємо, легко витримаємо цей «марафон». 
Усім переможцям обіцяють подарувати сертифікати та сувеніри. А головним призом стане поїздка до «Олімпійського дому». Ось тільки відбудеться вона лише після закінчення карантину…

Сєргєй КАРАСЬ
Фото Мар’яни Харді

Ніна Лемеш, заступниця голови Комісії НОК України по взаємодії з регіональними осередками України:

— Сьогодні, коли в світі панує пандемія, коли всі обмежені в спілкуванні, руховій активності, а для дітей передбачені ще й —дистанційні форми навчання, #неймовірний 7-Б клас Чернігівської спеціалізованої школи № 2 на чолі зі своїм класним керівником Оксаною Коваленко зініціювали проведення спортивного челенджу. Ми знайомі з Оксаною Іванівною, мій син навчається в її класі. Вона зателефонувала мені, щоби порадитися, чи буде ця ідея цікава й чи можна її втілити у життя, поширивши поза межі свого класу. 

Відділення НОК у Чернігівській області відгукнулося на цю ініціативу й підтримало її. Нині ми поширили її на територію всієї України. 

Зазначу, що 22 грудня поточного року Національний олімпійський комітет України відзначатиме 30-річчя від дня свого заснування. Враховуючи цю дату, ми вирішили, що челендж буде цікавим для багатьох і може мати підтримку людей різного віку.

Тож звернулися до управління освіти, управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради, обговорили цю ідею. І сьогодні цей захід активно реалізовується на Чернігівщині. Приємно, що в ньому беруть участь і наймолодші учасники – дошкільнята, і дорослі — військовослужбовці, вчителі фізкультури. Тож цей олімпійський челендж набуває все більшого розмаху.

Учасники челенджу протягом 21 дня мають щоденно робити три вправи. Їхнє виконання треба записувати на відеокамеру й розміщувати щоразу в соціальній мережі. Вправи, які розробили Ольга Бібік, учасниця літніх Олімпійських ігор, майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, та Дмитро Митрофанов, майстер спорту України міжнародного класу з боксу, мають виробити навичку до здорового способу життя та активності й у дітей, і в дорослих.

Тож регіональний олімпійський осередок Чернігівщини дав старт масштабному спортивному заходу осені – Всеукраїнському 21-денному олімпійському челенджу   і присвячує його 30-річчю заснування Національного олімпійського комітету України. Маємо дуже амбітну мету – зібрати 30 тисяч учасників із усіх регіонів України.

Регіональне Відділення НОК у Чернігівській області проводить челендж не лише в онлайн форматі, а й на конкурсній основі. Школа, яка буде визначена чемпіоном всеукраїнського олімпійського челенджу, і ще п’ять шкіл, які наберуть найбільшу кількість учасників від свого навчального закладу, отримають призи – набори спортивного інвентарю. Також буде визначено й індивідуальних переможців. Учасники, які пройдуть увесь челендж протягом 21 дня, отримають сувенірну атрибутику від відділення НОК України в Чернігівській області.

Цінні подарунки чекатимуть і на ініціаторів олімпійського челенджу – учнів 7-Б класу 2-ї чернігівської школи.

Як долучитись до марафону?

Протягом наступного 21 дня ЩОДЕННО треба виконувати ВПРАВИ від ОЛЬГИ БІБІК і ДМИТРА МИТРОФАНОВА, знімати відео та викладати його щоденно в соціальних мережах із хештегами #marafon_school2 #olympic_challenge #30_years_of_the_NOC та позначити у дописі групу НОК в Інстаграм the_olympic_team_ua.

Що отримаєш ти?

Кожний переможець, який виконав умови, нагороджується сувенірною атрибутикою Відділення НОК України.

Що отримає твій навчальний заклад?

Школа-переможець нагороджується комплектом спортивного інвентарю.

Нагородження відбудеться після завершення заходу та підбиття підсумків організаторами в урочистій обстановці в період з 12 по 18 грудня 2020 року.

Долучитись до марафону ви можете в Instgram на сторінці marafon_school2
 

Інші новини:


«МарЛені» – прем’єра в облмуздрамтеатрі

3-го та 4 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем’єру – «МарЛені» – кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.

2021-12-03 06:37