Коронавірусна пневмонія не лікується антибіотиками!

2020-11-27 09:42

Сьогодні можна лікувати тільки симптоми коронавірусної пневмонії, адже ліків, здатних побороти джерело хвороби – вірус, поки що немає. Про це в ефірі Українського радіо Чернігівської хвилі розповів Іван Тельнов, лікар-пульмонолог Чернігівської обласної лікарні. З його слів, коронавірусна пневмонія суттєво відрізняється від звичайної.

«По-перше, це навіть не слово «пневмонія». Насправді це є пневмоніт. Це не  бактерійне ураження, як при звичайній, бактеріальній, пневмонії. Це  специфічне ураження легень, коли виникають і мікротромбози в судинному руслі легень, коли виникає пошкодження тієї поверхні, яка є газотранспортною системою в нашому організмі, але немає бактерійного носія, а є реакція гіперзапалення. І ці клітини перешкоджають транспортуванню кисню, й людина відчуває кисневе голодування, задишку», – каже Іван Тельнов.

Також цю хворобу називають «вірусним ураженням легень».

Як сказав лікар, проходить така хвороба важче, бо немає як бактерійного носія, на якого можна подіяти антибактеріальним препаратом, так і перевірених препаратів, що можуть впливати саме на вірус. Тому нині лікують симптоматично – власне сам запальний процес, який досить швидко розвивається. Вплинути ж на сам вірус лікарі поки що не можуть.

Також коронавірусну пневмонію не можна лікувати антибіотиками, каже Тельнов. За його словами, ці медикаменти дійсно є в протоколах лікування COVID-19, але там прописано, коли саме їх можна призначати – у випадку приєднання бактеріальної інфекції – вторинної флори. На вірус антибіотики ніяк не впливають.

«Те, що зараз коїться з призначеннями антибактеріальних препаратів, самопризначеннями пацієнтів, значить, на мій погляд, що ми отримаємо шалену антибіотикорезистентність за два-три роки. Ми не матимемо, чим лікувати звичайну бактерійну пневмонію».

За словами Івана Тельнова, патологічний процес у легенях може виявлятися навіть у людей з легким перебігом хвороби. Хай навіть і невеликими відсотками ураження. Це не означає, що потрібно одразу лягати в лікарню. У більшості випадків організм сам справляється з хворобою у такому її прояві.

Фото з Інтернету
 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21