Чорна п’ятниця по-чернігівські

2020-11-26 13:59

Олександр Красногор, приватний нотаріус, голова Асоціації правознавців Чернігова, кандидат юридичних наук:


 
– Стаття 32 Закону України «Про нотаріат» передбачає, що податки (до прикладу, військовий збір чи сплата з продажу нерухомості, яка перебуває у власності менше 3 років) визначаються Податковим кодексом України. І тут ми жодним чином не можемо робити знижки. 

Проте статтею 31 передбачено і врегульовано оплату чинних нотаріальних дій. І в ній, зокрема, говориться, що приватний нотаріус тут справляє плату, розмір якої визначається за домовленістю між ним та юридичною чи фізичною особою. Стосовно оплати додаткових правових послуг, які не належать до вчинених нотаріальних дій (наприклад, підготовка текстів, консультації, роз’яснення), котрі надають приватні нотаріуси, також передбачено, що оплата проводиться за домовленістю сторін. Отже, приватний нотаріус може ці плати регулювати разом із клієнтом. І визначати розмір оплати за послуги та робити знижки. 

Зрозуміла річ, і в чорну п’ятницю також. 

Подібні можливості, до всього, ще й регулюють ринок.

Тетяна КОРМА, директорка КП «Будинок книги»:

— У минулому й позаминулому роках ми проводили Чорну п’ятницю. Цьогоріч у зв’язку з карантинними обмеженнями вирішили піти іншим шляхом. Щоб не створювати ажіотаж серед покупців і уникнути скупчення людей у приміщенні, ми зробили так, що у нас постійно діють якісь акції, знижки. Є програма лояльності для постійних покупців. Діють бонусні картки з накопичувальною системою бонусів. Є спеціальні знижки для учасників бойових дій і людей похилого віку. Наші клієнти схвалюють такий підхід. Адже це зручно і безпечно.  

Оксана СОКОЦЬКА, власниця магазину «ПРОМІНЬ»:

— З нагоди Чорної п’ятниці ми вирішили порадувати наших клієнтів хорошими знижками, які діятимуть протягом цілого тижня, починаючи з 23 листопада. На дитячі костюми у нас знижка 20%, на спортивні костюми — 50%. Сукні можна придбати зі знижкою 70%. На весь інший асортимент у нас також хороші знижки. Дуже багато товарів зі знижкою 50-60 відсотків. У нас дуже широкий вибір речей зі 100% бавовни. Люди, які віддають перевагу комфорту і натуральності, оцінять його переваги. Це одяг популярного українського бренду. Сировина для його виготовлення закуповується в Узбекистані. Якість і ціна одягу радує багатьох наших клієнтів.

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14