У Чернігові відбувся міжнародний онлайн Форум розвитку тваринництва AgroDay Dnipro-Chernihiv

2020-11-26 12:38

Кожна десята корова України пасеться на полях Чернігівщини. Тваринництвом в області займається 223 фермерські господарства. Презентувати свій потенціал, розказати про здобутки та проблеми вони мали можливість під час міжнародного онлайн Форуму розвитку тваринництва AgroDay Dnipro-Chernihiv, що відбувся 19 листопада. 

Форум зібрав представників фермерських господарств, сільськогосподарські підприємства тваринницької галузі з 10 областей України та провідних експертів із України, Австрії, Німеччини, Польщі, Чехії та Литви. 

Захід проводився Центром інформаційної підтримки бізнесу м. Чернігів, створеним на базі Чернігівської ТПП, у співпраці з ЦІПБ м. Дніпро, створеним на базі Дніпропетровської ТПП за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку в межах ініціативи Європейського Союзу #EU4Busines. 

Президент Чернігівської ТПП, Костянтин Іванов, привітав учасників форуму та підкреслив значну роль сільського господарства для економіки України. 

З вітальною промовою звернувся заступник голови Чернігівської обласної адміністрації Олександр Савченко і наголосив, що такий захід є символічним саме для Чернігівщини, тому що тваринництво в нашому регіоні посідає впевнені позиції на національному ринку тваринництва. 

Сьогодні надважлива державна підтримка фермерських господарств, що займаються тваринництвом. Про витрати використання державних коштів та отримання безвідсоткових кредитів на поворотній основі терміном до 5 років та у розмірі до 500 тисяч розповіла Діана Короткевич, державний експерт директорату сільського розвитку. 

Світлана Степащенко, керівник проєктного офісу GIZ «Fit for Partnership with Germany» в Україні» для сільського господарства та сільської промисловості поділилася інформацією щодо допомоги представникам тваринництва у розвитку зв’язків із німецькими партнерами. 

Програма «Fit for Partnership with Germany» складається з декількох етапів та включає підтримку учасників протягом їхньої участі у проєкті: підготовчий етап, тренінги, індивідуальні консультації, а також відвідування компаній та виставок у Німеччині.

Учасники форуму дізнались про історію успіху ПСП «Пісківське», що налічує 3200 загального поголів’я ВРХ, серед яких 1100 дійних корів, які щоденно вироблять 30 тонн молока екстра-класу це 10400 кг на рік. Підприємство займається переробкою продукції, має власну сироварню, ковбасний цех, млин та пекарню. 

Єгор Решетник, консультант Міністерства сільського господарства Чеської республіки доповів, що Чехія є основним постачальником племінного генетичного матеріалу у вигляді двох порід симентал і голштин. Ці породи, при отриманні українським фермером, дають майже ті самі показники, що і в Чеській республіці. Також Чехія є важливим та потужним партнером для України в постачанні техніки, обладнання та постсервісі   комплексної реалізації племінного генетичного матеріалу. Підбираючи племінний генетичний матеріал, фермер отримує стратегію розвитку на наступні 5-10 років. 

Важливою частиною форуму стали двосторонні зустрічі у форматі B2B із литовськими підприємцями, де підприємці мали можливість встановити прямі контакти та домовитись про співробітництво.

Головне: відчувається зацікавленість у співпраці, пошуках нових можливостей на принципах «win-win», тож домовленості і плани цілком конкретні, а це – завжди запорука успішного результату.

Поліна МОГІНСЬКА

Інші новини:


Чернігів увійшов до топ-5 рейтингу міст України

Чернігів посів четверте місце у рейтингу найкращих міст України за результатами щорічного Українського муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту. Результати дослідження оприлюднило видання «Новое время».

2021-09-24 13:14