Відбулася установча сесія міськради Чернігова

2020-11-26 10:07

Загалом, перша сесія Чернігівської міськради восьмого скликання була передбачуваною. Партія «Рідний дім» має 26 депутатів. І це монобільшість. Що багато важить для прийняття будь-якого рішення.

Згідно до Постанови Чернігівської міської ТВК, проведено реєстрацію сорока двох новообраних депутатів міськради. Гендерний склад депутатського корпусу складається з 17 жінок і 25 чоловіків. Для того, аби пройти в раду, кожному обранцю знадобилося не менше 1785 голосів. 

Обраний удруге міським головою Владислав Атрошенко склав присягу посадової особи місцевого самоврядування та присягу обраного міського голови при вступі на посаду. «Дякую попередньому складові ради. Будемо знаходити порозуміння заради наших виборців»,   сказав на сесії новообраний міський голова.

Фракції 

Відповідно до зроблених на початку сесії повідомлень — створено 5 депутатських фракцій.

Фракція політичної партії «Рідний дім», головою якої є Андрій Дериземля, а заступницею голови — Наталія Хольченкова.

Фракція політичної партії «Слуга народу», головою якої є Максим Черненок, заступницею голови — Олена Стрілець.

Фракція політичної партії «Наш край», головою якої став Олександр Луценко, заступницею голови — Марія Родикова.

Фракція політичної партії «Європейська солідарність», голова — Марина Рейко.

Фракція політичної партії «Опозиційна платформа «За життя»», голова — Віктор Сехін, заступник — Віталій Голець.

Секретар і два заступники

На посаду секретаря міськради було винесено кандидатуру Олександра Ломака. Й одразу ж було проведено таємне голосування. За таке призначення проголосувало 30 депутатів. Проти було — 6 депутатів. Ще один бюлетень виявився недійсним, а 6 обранців відмовилися брати участь у голосуванні — не отримали бюлетені. 

Після того депутати затвердили кандидатури заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради — керуючого справами виконкому. Ними стали Олександр Атрощенко та Сергій Фесенко відповідно. «За» таке рішення проголосував 41 депутат міськради. 

Виконком

Затвердили склад виконавчого комітету із 7 осіб. Це менше, ніж було під час попереднього скликання. Скорочення складу виконкому міський голова Владислав Атрошенко пояснив необхідністю у непростий карантинний період, коли люди масово хворіють, знизити кворум.

Як не дивно (про все ж ніби домовилися напередодні), але «Слуги народу» встигли передумати й назвали іншу кандидатуру. Швидше за все, на це вплинула поява на сесії двох нардепів ВР від «Слуг народу» – Олега Семінського та Сергія Гривка. Максим Черненок запропонував додати до складу виконкому Віктора Іванченка. Проти виступив Павло Вовк (ОПЗЖ), який зазначив, що напередодні питання обговорювалося на зібранні фракцій і тоді такого прізвища не звучало. Мовляв, далеко не всі знають людину, яку пропонує «Слуга народу». Зрештою, ОПЗЖ запропонували і свого іншого кандидата — Вадима Антошина, який на останніх виборах став другим у перегонах за крісло міського голови.

Остаточний склад виконавчого комітету Чернігівської міської ради затвердили в такому вигляді: Владислав Атрошенко — міський голова; Олександр Ломако — секретар; Олександр Атрощенко — заступник міського голови; Сергій Фесенко — заступник міського голови, керуючий справами виконкому; Олена Лисенко — начальник фінансового управління; Віктор Іванченко — директор ТОВ «Поліський інжиніринг»; Вадим Антошин — керівник секретаріату регіонального відділення ОПЗЖ.

Комісії 

Комісію з питань комунальної власності, бюджету та фінансів очолив Руслан Волок, директор КП «АТП 2528».

Комісію з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин – В’ячеслав Летута, підприємець.

Комісію з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку та енергозбереження — Віталій Гриць, президент телерадіокомпанії «Gold Future». 

Комісію з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, туризму та інвестиційної діяльності — Олександр Луценко, керівник ТОВ «Укркорд». 

Комісію з питань освіти, медицини, соціального захисту, культури, молодіжної політики та спорту очолив Василь Білогура, чинний начальник міського управління освіти і науки.

Комісію з питань регламенту, законності, прав і свобод громадян та запобігання корупції — Наталія Хольченкова. 

Перший брифінг

«Дай Боже, щоб наші плани відповідали нашим можливостям. А не всі наші можливості залежать від міста. Багато в чому – від країни. А стан справ у країні сьогодні, скажімо, бажає бути кращим. Економіка іде на згортання. Ми бачимо епідеміологічну ситуацію: сьогодні 14,5 тисячі нових хворих. Що буде завтра і які прогнози? Не берусь їх робити. Я усвідомлюю свою відповідальність і маю єдине бажання — аби були можливості для реалізації моєї місії. Я бачу свою задачу в тому, щоби з другого-третього засідання депутати забували, в якій вони партії, і працювали задля міста»,   зазначив Владислав Атрошенко.

«Я і раніше комунікував із усіма депутатами із різних фракцій, які були в міськраді. З тими, хто підтримував і хто не підтримував міського голову. У цьому питанні для мене немає нічого нового. Я продовжу цим займатися у статусі секретаря міськради. Можливо, більше приділятиму уваги підготовці сесійних питань, засідань депутатських комісій. Принципово в моїй роботі наступні п’ять років нічого не зміниться. Я в команді міського голови і вдячний йому за довіру. Також вдячний депутатам із різних фракцій, які сьогодні мене підтримали. Нині ми показали, що відкриті до співпраці з усіма політичними силами. Ми також хочемо співпрацювати і з депутатами Верховної Ради, які представляють різні політичні сили. Тому що це впливає і на бюджетні програми, і програми державного фінансування. Звичайно, головна мета — щоб Чернігів розвивався. Відповідно до цього, треба об’єднувати зусилля всіх політичних сил. Я переконаний, що робота депутатського корпусу буде продуктивною. Ми матимемо нормальну робочу дискусію і в комісіях, і в сесійній залі, якщо це буде потрібно. Головне, що й міський голова, і партія більшості показали те, що ми готові слухати й готові враховувати пропозиції всіх фракцій. Починаючи з першої сесії, ми показали свою відкритість. Я переконаний, і у нас немає іншого варіанту, — що нам треба згуртуватися для продовження змін. Тому немає інших варіантів, окрім як спільна конструктивна робота», – підкреслив Олександр Ломако.

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57