Для утеплення балкону в Чернігові треба домовитися з сусідами і отримати погодження в чиновників

2020-11-23 08:52

Щоб утеплити балкон у Чернігові, тепер треба домовитися з сусідами та погодити паспорт зовнішнього оздоблення будинку в Управлінні архітектури та містобудування Чернігівської міської ради. Так змінилися правила зміни фасадів багатоквартирних будинків у Чернігові.

Що це за документ і навіщо він потрібен, розповів на «Суспільному» Сергій Калюжний, начальник управління архітектури та містобудування міськради.

— У паспорті зазначено, якого кольору фасад має бути в разі реконструкції, утеплення, які балкони будуть засклені, якого кольору встановлені рами, якого вигляду вони будуть. Така ж ситуація і по іншим віконним прорізам. Розміщення кондиціонерів.

Це кольорове креслення фасадів житлового будинку. Їх взагалі-то чотири, може бути і більше, у зв’язку з конфігурацією будинку, — зазначив чиновник.

У паспорті зазначають також інформацію про те, як будинок має виглядати після утеплення. У тому числі має бути зазначене розташування будь-якого іншого інженерного обладнання чи елементів (наприклад, антен).

Крім того, доведеться домовлятися з сусідами — індивідуально замінити, скажімо, віконну раму, не можна. Калюжний каже, розробили систему для того, щоб люди згуртувалися й виконали документацію на свою будівлю повністю: «Воно повинно все бути виконано в одному стилі, в одній формі, не так, що одне віконце біле, друге — коричневе, третє — ще якесь, різної форми, різного матеріалу виконання. Я не кажу, що це не можна робити. Реконструкцію фасадів можна робити, але комплексно, в якомусь єдиному форматі» .

Зі слів Сергія Калюжного, цю документацію розробляють проєктні організації, у яких є ліцензії на проведення таких робіт. Там зазначається таблиця матеріалів, використаних на фасадах, кольорове рішення, в примітках вказуються й інші елементи, які необхідно розмістити на фасаді.

Вартості паспорту очільник управління архітектури не назвав. За його словами, ціну встановлюють самі проектні організації.

Фото з Інтернету

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42