Збройний конфлікт завершився. Що далі?

2020-11-20 11:49

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про досягнуту домовленість, згідно з якою війна у Карабаху завершилася о першій годині ночі 10 листопада.

«Дорогі співвітчизники, сестри і брати. Я прийняв важке, надзвичайно важке рішення для себе і для всіх нас. Я підписав заяву з президентами Росії і Азербайджану про припинення карабаської війни. Текст уже опублікованої заяви невимовно болючий для мене особисто і для нашого народу. Я прийняв це рішення в результаті глибокого аналізу військової ситуації і оцінки людей, які найкраще її знають. Також виходячи з переконання, що це найкраще МОЖЛИВЕ рішення в ситуації, що склалася»,— заявив він.

Нагадаємо, цій угоді передували активні бої за місто Шуша — друге за значенням у Карабаху.Завважу, що захватом саме цього міста завешилася «перша карабаська війна». Згідно з підписаним документом — війська Вірменії покидають майже всі райони Карабаху в  конкретно прописані терміни. Перевал між країнами контролюватимуть московські «миротворці» (більшість із яких воювали на Донбасі). Крім того — ще невідомо, чи  не зайдуть туди й турецькі «митворці». Додам, що у вівторок Кремль уже розпочав передислокацію своїх «Градів» у цей район.

Президент Вірменії закликав до відставки Пашиняна і позачергових виборів — щоб уберегти країну від потрясінь після підписання «карабаського миру». Протягом останніх днів вірменський президент проводив політичні консультації. Саркісян провів зустрічі з парламентськими і позапарламентськими силами, громадськими організаціями та  окремими особами, в тому числі з діаспори. До проведення позачергових виборів Саркісян пропонує передати управління уряду національної згоди.

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42