Збройний конфлікт завершився. Що далі?

2020-11-20 11:49

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про досягнуту домовленість, згідно з якою війна у Карабаху завершилася о першій годині ночі 10 листопада.

«Дорогі співвітчизники, сестри і брати. Я прийняв важке, надзвичайно важке рішення для себе і для всіх нас. Я підписав заяву з президентами Росії і Азербайджану про припинення карабаської війни. Текст уже опублікованої заяви невимовно болючий для мене особисто і для нашого народу. Я прийняв це рішення в результаті глибокого аналізу військової ситуації і оцінки людей, які найкраще її знають. Також виходячи з переконання, що це найкраще МОЖЛИВЕ рішення в ситуації, що склалася»,— заявив він.

Нагадаємо, цій угоді передували активні бої за місто Шуша — друге за значенням у Карабаху.Завважу, що захватом саме цього міста завешилася «перша карабаська війна». Згідно з підписаним документом — війська Вірменії покидають майже всі райони Карабаху в  конкретно прописані терміни. Перевал між країнами контролюватимуть московські «миротворці» (більшість із яких воювали на Донбасі). Крім того — ще невідомо, чи  не зайдуть туди й турецькі «митворці». Додам, що у вівторок Кремль уже розпочав передислокацію своїх «Градів» у цей район.

Президент Вірменії закликав до відставки Пашиняна і позачергових виборів — щоб уберегти країну від потрясінь після підписання «карабаського миру». Протягом останніх днів вірменський президент проводив політичні консультації. Саркісян провів зустрічі з парламентськими і позапарламентськими силами, громадськими організаціями та  окремими особами, в тому числі з діаспори. До проведення позачергових виборів Саркісян пропонує передати управління уряду національної згоди.

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

 

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14