Арешт землі українців поставлять на потік. Виконавці отримають постійний доступ до земкадастру

2020-11-20 09:41

Новація значно прискорить роботу приватних виконавців з боржниками

Держгеокадастр відкриває свої бази для судових виконавців і арбітражних керуючих. Це значно прискорить роботу приватних виконавців з боржниками, і вона буде набагато ефективніше, повідомляє UBR.

Вони отримають дані про власників земельних ділянок, накладені на них які-небудь ускладнення, чи існує заборона на відчуження і т.д.

На думку юристів, можна говорити про те, що формується новий потужний гравець під ринок землі, який матиме одну з ключових ролей.

Стосується всіх боржників

Тепер виконавці зможуть оперативно відшукувати земельні володіння боржників і в разі необхідності накладати на них обмеження. При чому торкнеться це всіх боржників, починаючи від комунальних заборгованостей і закінчуючи аліментами та ін.

Таким чином, заарештовувати зможуть не тільки землю багатіїв, а й дачні та особисті сільгоспділянки боржників.

Це торкнеться тих видів заборгованостей, за якими будуть відкриті виконавчі провадження, не залежно від того які це будуть виконавці приватні або державні.

«Перш за все арешт ділянок буде застосовуватися до осіб, визнаних судом боржниками в слідстві невиплати коштів банківським установам за кредитними договорами, а також до тих, хто не платить аліменти більше трьох місяців»,   вважає юрист Денис Шевчук.

Чи допоможе такий арешт швидше закривати заборгованість багато в чому залежить від кожної конкретної ситуації.

Якщо, наприклад, людина мав намір продати свою земельну ділянку і отримати прибуток, природно, що накладення арешту на таку ділянку і як наслідок неможливість його відчуження матиме вагомий вплив на боржника.
 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42