Арешт землі українців поставлять на потік. Виконавці отримають постійний доступ до земкадастру

2020-11-20 09:41

Новація значно прискорить роботу приватних виконавців з боржниками

Держгеокадастр відкриває свої бази для судових виконавців і арбітражних керуючих. Це значно прискорить роботу приватних виконавців з боржниками, і вона буде набагато ефективніше, повідомляє UBR.

Вони отримають дані про власників земельних ділянок, накладені на них які-небудь ускладнення, чи існує заборона на відчуження і т.д.

На думку юристів, можна говорити про те, що формується новий потужний гравець під ринок землі, який матиме одну з ключових ролей.

Стосується всіх боржників

Тепер виконавці зможуть оперативно відшукувати земельні володіння боржників і в разі необхідності накладати на них обмеження. При чому торкнеться це всіх боржників, починаючи від комунальних заборгованостей і закінчуючи аліментами та ін.

Таким чином, заарештовувати зможуть не тільки землю багатіїв, а й дачні та особисті сільгоспділянки боржників.

Це торкнеться тих видів заборгованостей, за якими будуть відкриті виконавчі провадження, не залежно від того які це будуть виконавці приватні або державні.

«Перш за все арешт ділянок буде застосовуватися до осіб, визнаних судом боржниками в слідстві невиплати коштів банківським установам за кредитними договорами, а також до тих, хто не платить аліменти більше трьох місяців»,   вважає юрист Денис Шевчук.

Чи допоможе такий арешт швидше закривати заборгованість багато в чому залежить від кожної конкретної ситуації.

Якщо, наприклад, людина мав намір продати свою земельну ділянку і отримати прибуток, природно, що накладення арешту на таку ділянку і як наслідок неможливість його відчуження матиме вагомий вплив на боржника.
 

Інші новини:


У Чернігові три школи можуть працювати навіть при введенні червоної зони

Сьогодні під час наради в міській раді начальник Чернігівського управління освіти Василь Білогура повідомив, що в трьох чернігівських школах вакцинацією охоплено практично 100% колективу. А це означає, що ці заклади можуть працювати навіть при введенні в місті червоної зони.

2021-10-19 13:58