Що таке «єдиний голос» ОДА — відкритість та прозорість комунікацій влади й громади чи не зовсім?

2020-11-20 09:14

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко 5 листопада 2020 року підписала доручення, спрямоване на оптимізацію комунікацій обласної державної адміністрації зі ЗМІ.

У ньому говориться, що в ОДА «вже багато років реалізується політика «єдиний голос», яка координується Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю. Основна мета — впровадження якісного інформування та забезпечення належних комунікацій обласної державної адміністрації, висловлення єдиної точки зору та спільного бачення щодо стратегії розвитку області, забезпечення синхронності, узгодженості і відсутності суперечностей у комунікаціях».

І робиться це «з метою створення якісного експертного кола спікерів структурних підрозділів ОДА», також «передбачається надання інформації профільному Департаменту інформаційної діяльності про запрошення посадових осіб на ефіри або інтерв’ю. У свою чергу, цей департамент надає іншим підрозділам організаційно-методичну, експертно-аналітичну, консультативну та іншу допомогу у вирішенні питань, які стосуються формування і здійснення в області внутрішньої політики та політики у сфері інформації». 

Відповідний лист щодо оптимізації комунікацій із засобами масової інформації за підписом директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Олександра Левочка оприлюднило місцеве інтернет-видання «Свобода.ФМ». У листі йдеться про те, що керівники та представники закладів і підприємств мають інформувати про запрошення на теле- та радіоефіри, а також погоджувати свої коментарі й виступи до їхнього оприлюднення в ЗМІ».

Ситуацією зацікавився Інститут масової інформації. І юрист, коментуючи документ, зазначив, що деякі моменти «суперечать принципам відкритості й прозорості діяльності суб’єктів владних повноважень. Водночас, за його словами, саме по собі повідомлення Чернігівської ОДА «щодо оптимізації комунікації із засобами масової інформації» не містить якихось речей, що «суперечать чинному законодавству України й порушують свободу слова». 

«Деснянська правда» звернулася до очільниці Департаменту інформаційної діяльності ОДА Оксани Стельмах, аби розставити всі крапки над «і». 

– Чому виникла потреба у такому дорученні?

– Початкова мета – щоби були кращі комунікації, і це логічно. Ми можемо порадити, який департамент і якого спеціаліста доречно запросити для висвітлення теми, щоби підготувати якісніший матеріал для ефіру чи інтерв’ю. Маю сказати, що питання про єдиний комунікаційний майданчик в ОДА вже формувалося давно.

– Доручення стосується комунальних підприємств стосовно узгодження відповідей тощо?

– Ні. Тільки спікерів структурних підрозділів ОДА та їхніх офіційних коментарів.

– Юрист ІМІ говорить, що доручення певною мірою суперечить відкритості та прозорості. Бо важлива «єдина думка». А якщо  співробітник департаменту чи відділу має власну думку на ситуацію? І раптом вона правильна? 

– Єдина думка стосується, наприклад, фактів і цифр. Глобальних питань роботи ОДА. Наприклад, визначеної Стратегії розвитку області. Тут має бути єдина позиція всієї установи. Загалом, ми просимо, щоб нас інформували, а співробітники могли розповісти про свою роботу. Часто є бюрократичні тези. А нам потрібно, аби коментарі давалися «людською мовою». І наші експерти мають бути підготовленими й компетентними. Доручення було створено також для доступності й швидкого реагування. Щоби журналістам було простіше працювати з нашими експертами. Позиція голови ОДА – відкритість і швидка доступність до працівників структури.

– Чи є вже зазначений список спікерів управлінь?

– Ми наразі його формуємо, адже треба все узагальнити, визначити кандидатури, поговорити з людьми. Тобто це потребує ще роботи. Але коли все буде готово, ми його оприлюднимо і зробимо розсилку ЗМІ. 

Підготувала Людмила ПАРХОМЕНКО

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21