#SaveФОП: ранок вівторка для підприємців розпочався не з кави

2020-11-20 08:57

Тривають протести українських підприємців проти фіскалізації бізнесу і введення РРО.

Ніч із понеділка на вівторок більшість із них провели під стінами парламенту, а вранці перекрили всі підходи до нього. Учасники акції вимагали не вводити карантинні обмеження для малого і мікробізнесу, а також скасувати введення обов’язкових касових апаратів. Вони сподівалися, що депутати їх почують і проголосують за відповідний законопроєкт.

Як повідомила «Деснянській правді» учасниця руху #SaveФОП, чернігівська підприємниця Наталія Кохан, у вівторок вранці мітингувальники з різних регіонів України намагалися поговорити з більшістю депутатів, які йшли на засідання в парламент. 
Але нардепи мітингувальників не почули. І не прийняли змінений законопроєкт про відстрочку касових апаратів для ФОПів до 1 січня 2022 року. «За» відстрочку проголосували тільки 17 нардепів.

При цьому відстрочку по касових апаратах для ФОПів нардепи провалили вдруге. Нагадаємо, 4 листопада не вистачило голосів за проект №4313, який передбачав перенесення термінів впровадження РРО ще на рік — до 1 січня 2022 року. Тоді депутати відправили документ на повторне перше читання.

У вівторок у порядку денному парламенту виявився вже зовсім інший законопроєкт — №4313-д авторства глави профільного парламентського комітету Данила Гетманцева. Незважаючи на анонсовані «поліпшення» для ФОПів, самі підприємці знайшли в документі чимало підводних каменів і назвали його «небезпечним для бізнесу», закликавши депутатів не голосувати за нього.
Коли під Радою зібрався Податковий майдан із понад 20 тисяч підприємців, а в сесійній залі завирували пристрасті, автор скандального законопроєкту Данило Гетманцев запропонував зняти його ще до голосування, пообіцявши розробити ще один «компромісний варіант».

Але законопроєкт все ж поставили на голосування, яке й виявилося повністю провальним.

При цьому ФОПи обурені тим, що депутати вперто ігнорують їхню головну вимогу — повністю зняти питання касових апаратів і переглянути норми  спрощеної системи. 

Після провалу голосування за їхній законопроєкт підприємці пішли навіть на штурм Ради, який зупинила поліція. Але люди розійшлися лише після того, як парламент пообіцяв розглянути законопроекти 4 грудня. Хоча впевненості в тому, що буде прийняте якесь рішення, немає.

І якщо Рада не прийме відстрочку по касових апаратах до Нового року, з 1 січня РРО автоматично стануть обов’язковими для всього малого бізнесу.

Алла Прима
Фото з Інтернету

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21