#SaveФОП: чому малий бізнес проти касових апаратів

2020-11-20 08:34

Країною котиться хвиля протестів проти фіскалізації роботи підприємств малого і середнього бізнесу. 

Підприємці з різних куточків країни приїжджають до столиці — мітингувати під Офісом президента чи Верховною Радою. Вдаються і до локальних акцій протесту — перекривають міжнародні траси. Основна вимога – відтермінувати до 1 січня 2022 р. введення в дію Закону про запровадження для підприємців касових апаратів. Зараз більшість ФОПів працюють за спрощеною системою оподаткування і ведуть бухгалтерію самостійно. Після запровадження Закону на їхні плечі, кажуть підприємці, ляже додаткове навантаження, в тому числі й фінансове.

Підприємці Чернігівщини не залишаються осторонь. 12 листопада вони збиралися на попереджувальний пікет, перекривши трасу біля Кіптів, тоді ж анонсували й наступний захід — 16 листопада. Світлана Жимолостнова, голова Чернігівської профспілки підприємців «Єдність», говорить, що протестуватимуть, доки влада не почує їхніх вимог.

Чому ж малий бізнес протестує? Як встановлення реєстратора касових операцій вплине на малий та середній бізнес і чи можна вивести частину підприємств із тіні, не використовуючи касові апарати? Президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов і голова Чернігівської профспілки підприємців «Єдність» Світлана Жимолостнова говорили про це в ефірі Суспільного.

Голова Чернігівської профспілки підприємців «Єдність» Світлана Жимолостнова наголошує: відповідно до закону з 1 січня 2021 року підприємці мають реєструвати всі розрахункові операції за допомогою касових апаратів. З першого погляду, все добре, закон начебто покликаний вивести з тіні нелегальний бізнес. Але той, хто роками працював нелегально, вважає пані Світлана, не побіжить до податкової, щоби зареєструватися, він так і працюватиме, не сплачуючи податків, не витрачаючись на встановлення РРО, оформлення первинних документів, не наражаючись на штрафи за помилку в звіті чи під час перевірок. На відміну від легальних підприємців.

Натомість президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов упевнений: фіскалізація — це, в першу чергу, боротьба з корупцією. Так званий «чорний» нал та готівка — це не стільки заробіток ФОПів, скільки годівниця для корупціонерів. 

Він вважає, що закон, який має запрацювати від 1 січня, давно на часі, й аргументів на користь цього чимало. По-перше, бізнес-клімат для ФОПів не погіршується, а податки не збільшуються. 

По-друге, уряд зробив багато кроків назустріч підприємцям. Наприклад, відмінена звітність по касових апаратах, касових журналах, стрічках.

Більше того, розрахункові операції тепер можна вести в цифровому вигляді, взагалі без касового апарату. Причому, не за 60 тисяч гривень на місяць, чого так побоюються підприємці, а лише за близько 160 грн — завдяки українському програмному продукту «Checkbox». Для його встановлення досить бюджетного телефону або планшету. 

— Уявіть бюджет України — він обраховується сотнями мільярдів гривень. А в тіні перебуває близько 40 відсотків. До уваги треба взяти і ще один аспект — митницю. Навіть важко порахувати, скільки товарів завозиться, а потім реалізується за готівку… Я дуже сподіваюся, що від 1 січня, коли закон запрацює, десятки «тіньових» мільярдів таки потраплять до бюджету, — говорить президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати.

Костянтин Іванов упевнений, що про касові апарати з паперовими стрічками взагалі пора забути, й сподівається, що від 1 січня вони поступово ставатимуть для України вчорашнім днем. 

— Ми живемо в час цифрових технологій. Із точки зору законодавства зроблено все, щоби система, коли виробник, ФОП, споживач і держава  бачитимуть усю картину в цифрі, запрацювала. Наразі це єдиний механізм, який дасть можливість вивести нелегальний бізнес із тіні, — наголошує Костянтин Іванов.

Алла ПРИМА
Фото з Інтернету

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21