Чернігівській школі швейної майстерності бути!

2019-07-25 07:30

22 липня в Чернігові відкрито першу школу швейної майстерності. Цей інноваційний навчальний проєкт започаткований Чернігівською регіональною торгово-промисловою палатою спільно з підприємством «ТК-Стиль».Основне завдання – забезпечити виробництво кваліфікованими кадрами та відродити престиж професії.

Задум реалізовано!

За словами президента Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтина Іванова, цей навчальний проєкт, заснований на партнерських засадах, особливо важливий і потрібний усім – підприємству, інвесторам та учням Школи. Сьогодні професійно-технічна освіта потребує докорінного реформування, оскільки, як показує практика, підприємства не готові чекати фахівців довгі 2 роки. Тому, як вихід, – швидке та якісне навчання безпосередньо на виробництві. 

Інвестиційні спроможності у наших вітчизняних промисловців є. Тому гострим та нагальним питанням залишається кадрове забезпечення. Є сподівання, що саме інноваційний формат навчання буде ефективним і його вже невдовзі можна розповсюджувати на інші галузі. 

«Оскільки ми частина реального сектору Чернігівщини, то й узялися вирішувати болючі питання як партнери. Переконаний, що спільними зусиллями підприємство отримає новий імпульс у вигляді професійних і креативних колег, які зайдуть у виробництво», – запевнив Костянтин Іванов.

Швейне виробництво «ТК-Стиль» у Чернігові працює майже 16 років. За цей час воно зазнало чимало змін. Проте, головне, вистояло в наш нелегкий час та плідно працює. Особливо останніми роками, коли фабрику очолив справжній професіонал кравецької справи – Світлана Титова-Толстик. Саме вона підтримала ідею створення Школи швейної майстерності на базі виробництва.

«Ми хочемо повністю модернізувати фабрику, а для цього потрібні фахівці. Звичайно, зіштовхнулися з проблемою кадрів. Тому, аби швидше вирішити це питання, задумали організувати навчання саме на фабриці, так би мовити, теорію відразу у практику. Нині стартує наш пілотний проєкт, і я вірю, що у нас обов’язково все вийде», – впевнено зазначила очільниця підприємства.

Кадри народжуються на підприємстві

Під час створення Школи швейної майстерності в Чернігові використано досвід Львівського кластера легкої промисловості. Співробітники торгово-промислової палати відвідали Львівську інноваційну школу кравецької майстерності та взяли звідти найкращі знання і практичні навички. Опрацювавши їх, вклали в них свій чернігівський погляд, провели роботу з технологами «ТК-Стилю» і сформували власну навчальну програму. Це було зроблено, аби збудувати надійний місток між підприємством та потенційним працівником.

На навчання до Школи можуть приходити всі охочі. Ті, хто готовий до рішучих змін та самореалізації. До речі, жодних вікових обмежень також немає. До того ж умови здобуття швацької освіти зроблено зручними для всіх. Наприклад, можна вивчитися просто для себе, заплативши за курс навчання. Далі ж застосовувати кравецьке вміння на свій розсуд. А можна отримати знання й безкоштовно. Для цього треба лише укласти договір з підприємством та після закінчення Школи відпрацювати 2 роки. Це вигідно обом сторонам: фабриці – фахівці, а учням – гарантована робота з повним соціальним пакетом.

8 тижнів – і фахівці!

Опанувати основи швейної майстерності заплановано в короткий термін – 8 тижнів. Учні займатимуться щодня з понеділка по п’ятницю. Навчання триватиме по 5 годин: 2,5 – теорія і стільки ж само – практика. Закріплюватимуть практичні навички на сучасному обладнанні безпосередньо на виробництві й під наглядом досвідчених викладачів.

Майбутніх швачок забезпечать спецодягом, повним соціальним пакетом та гідною зарплатнею. Між іншим, після закінчення курсу навчання можливе підвищення оплати праці. Це вже залежатиме від майстерності самих працівниць.

На перше заняття прийшло 10 охочих здобути спеціальність швачки. Уже на другий набір до Школи заплановано взяти близько 20 слухачок. Сьогодні всі учениці мають бажання навчатися та планують працювати на фабриці.

Адміністраторка навчального центру Чернігівської ТПП Ольга Гейда запевняє, що навчання буде на найвищому рівні. Оскільки вчителі Школи – це фахівці високої кваліфікації. Теоретичний курс куруватиме Раїса Ясочко з 30-річним педагогічним стажем. Вона має вищу освіту за спеціальністю «Технолог швейного виробництва». За плечима – багаторічний досвід роботи в ательє з пошиття одягу. Практичні заняття вестиме Юлія Огей — дипломований інженер-конструктор одягу. Пані Юлія працювала майстром в ательє мод і технологом на виробництві. До того ж вона – цікава сучасна дизайнерка та учасниця різноманітних конкурсів мод.

«Наші слухачки – жінки різного віку, наймолодшій 25 років. У всіх – різний фах. Хтось із них уже має базову професійну освіту та прийшов на перекваліфікацію, а хтось навіть навчався на швачку, але довгий час не працював. Проте об’єднує їх бажання навчатися, працювати на успішному підприємстві та отримувати задоволення від роботи. Бажаю нашим ученицям плідного навчання, аби через 8 тижнів вони гідно переступили поріг швейного цеху повноцінними працівницями», – наголосила Ольга Гейда.

Як зазначає віцепрезидент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Лариса Циган, вони відкриті до будь-якого співробітництва. Сьогодні їхні партнери – органи влади й місцевого самоврядування, швейні підприємства, центри зайнятості, громадські організації, Асоціації підприємств легкої промисловості та професійно-технічні навчальні заклади.

«Розпочинаючи проєкт, – підкреслює пані Лариса, – ми мали на меті припинити міграцію кадрів та популяризувати престижність професії швачки. Хочемо показати й довести, що краща доля – в рідному місті та регіоні. До того ж і підприємство вирішує проблему з кадрами та може швидко нарощувати виробничий потенціал».

Маленькі секрети великого успіху

Компанія «Текстиль Контакт» уже 24 роки працює на ринку України. Основна її діяльність – продаж тканин оптом та в роздріб. Налічується 7 виробничих філіалів, 2 з них розташовані в Чернігові. Один – виробництво тканин «ТК-Чернігів», другий –швейне підприємство «ТК-Стиль».Останнім часом фабрика має певні успіхи – розширила й модернізувала виробництво, а також реалізувала низку проєктів та нових напрямів діяльності. Сьогодні близько 95% продукції шиють для Франції, серед замовників – бренди «Claudia Strater», «Sandro», «De Fursac». Співпрацюють також із Польщею та Німеччиною. Виготовляють жіночий і чоловічий верхній одяг: плащі, пальта, куртки, тренчі, бомбери, а також жіночі спідниці та брюки. Працюють повністю на давальницькій сировині: тканиною, лекалами та фурнітурою забезпечує замовник.

На підприємстві «ТК-Стиль» відбувається реконструкція. Уже відремонтували цехи, вдосконалили робочі місця й осучаснили адміністративні приміщення. До кінця 2019 року заплановано повністю модернізувати фабрику. Нове обладнання має дати кращу якість, збільшити випуск продукції та надати нові робочі місця.

«Нині на виробництві працює 80 швачок. Проте цього недостатньо. Треба хоча би 200, щоби повністю відбулася реконструкція. За останні півтора року ми вклали в розвиток підприємства більше 10 млн грн на обладнання. Проте хочемо ще розширюватися, а для цього потрібні фахівці. Тому навчальний проєкт дуже необхідний для нашої справи. Від цього виграють усі – й виробник, і робітники» – констатував директор компанії «Текстиль Контакт» Олександр Дмитренко.

Задля лобі й захисту інтересів саме українських вітчизняних виробників товарів легкої промисловості вже 19-й рік поспіль працює Українська асоціація підприємств легкої промисловості. Вона за підтримки міжнародного торгового Центру сприяє розвиткові міжнародної торгівлі. Їх цікавить здебільшого практичне застосування зарубіжного досвіду для легкої промисловості в Україні. Саме «ТК-Стиль» торік став базою для проведення першого міжнародного тренінгу. Провідні експерти з Індії понад два тижні проводили на підприємстві навчання, під час якого стало зрозумілим: за короткий термін можна отримати хороших фахівців для виробництв. Це й виявилося поштовхом до відкриття Школи швейної майстерності на «ТК-Стиль».

«Сподіваюся і вірю в те, що вони зможуть зробити такий базовий експеримент, який зможемо застосовувати в інших регіонах України. Бажаю успіхів інноваційному проєкту. Впевнена, що він стане локомотивом для розповсюдження всією територією нашої країни. Успіхів та позитиву ученицям, адже на цьому підприємстві працювати можна й потрібно. Вважаю, майбутнє саме за легкою промисловістю», – наголосила президент правління Української асоціації підприємств легкої промисловості Тетяна Ізовіт.

Стовідсотково – маленькі секрети великого успіху криються у спільній праці всіх «ланцюжків» бізнесу та підприємництва, бажанні опановувати нове та великій наполегливості в досягненні трудових вершин.

Любов СИЛА

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55