Відміна карантину вихідного дня чи навпаки – повний локдаун?

2020-11-20 08:10

Що про це думають відомі підприємці та споживачі послуг.

Валерій КУЛІЧ, власник аграрної групи компаній «ТОВ «Інтер»:

– Повний локдаун також навряд чи допоможе. Найперше, люди мають бути свідомими! І дотримуватися потрібних вимог. Це дорогого варте! 

Багато хто вже перехворів на COVID-19. Часом – і не звертаючись до лікаря. Тому статистику, яку наводять, треба множити на 3, а то й на 5. Вважаю, потрібно дещо інше реагування. Звісно, постійно дбати про оснащення лікарень в області, створення додаткових ліжкомісць у зв’язку з пандемією.  

У вихідні закриваються перукарні, салони, кафе, ресторани. І логічно, що люди куди йдуть? Із друзями на прогулянки, в гості. Тому навіть карантин вихідного дня – не вихід. А повний локдаун – тим більше. Заборона часто викликає спротив. 
 
Ольга ЛАЙКО, бухгалтер ПАТ «Чернігівський молокозавод»:

— На мою думку, карантин вихідного дня частково знизив би рівень захворюваності в нашій країні. Менше соціальних контактів — менше хворих. А враховуючи те, що кількість захворювань із кожним днем зростає і місць у лікарнях стає дедалі менше, ним не варто нехтувати. З іншого боку, від карантину вихідних постраждає малий та середній бізнес. Адже переважну більшість покупок ми робимо у вихідні. І саме на суботу й неділю у підприємців припадає найбільший заробіток. Їх можна зрозуміти.

Люди сплачують оренду і не хочуть втрачати свої гроші. Щодо введення повного локдауну, то це призведе до ще гіршої ситуації. Я вважаю, що проблема наших людей у безвідповідальності щодо дотримання правил особистого захисту. Якби люди мали високий рівень свідомості та відповідальності, кількість хворих була б меншою. Якби всі сумлінно носили маски, дотримувалися дистанції, слідкували за гігієною і в цей важкий для нас час уникали людних місць і масових соціальних контактів, повторюсь, кількість хворих була б меншою. Можливо, варто частину людей перевести на дистанційну роботу, якщо у роботодавця є така можливість. Люди працюватимуть онлайн, і це дозволить зменшити кількість соціальних контактів, скупчення людей у транспорті, в магазинах у час пік. І це було б краще, ніж вводити повний локдаун. У будь-якому випадку, зменшення соціальних контактів зменшить кількість хворих. 
 
Світлана ПУЗАН, власниця мережі бутиків «Kristal»:

– Карантин вихідного дня – це катастрофа для бізнесу. Більшість людей весь тиждень на роботі, покупки в магазинах можуть робити переважно в суботу та неділю. Два вихідних іноді прирівнюються до 4 робочих за кількістю проданого товару. Про зниження оренди і податків нам ніхто не говорить, і поки немає ніякої компенсації і поблажок ні від орендодавців, ні від держави.

Я сама була в торговому центрі в суботу, і людей у продуктовому супермаркеті було дуже багато. Закриття ресторанів та магазинів із непродовольчими товарами не обмежує кількість несвідомих громадян, які, можливо, хворіють. Люди так само стоять у чергах і їздять у громадському транспорті. Я вважаю, що карантином вихідного дня підривають малий бізнес, і це рішення необдумане.
 
Тетяна ГЛІБОВА, керівниця салон краси «Zefir»:

– Карантин вихідного дня загрожує руйнуванням бізнесу, тому що основний прибуток припадає на вихідні дні. Наш бізнес зазнає великих втрат. Більшість клієнтів не можуть прийти до салону в будній день через свій робочий графік. Ми думали над тим, щоби подовжити робочий день, але так само треба вирішити, як майстрам добиратися потім увечері додому. Наприклад, манікюр триває близько 2 годин, тому й робочий день треба збільшувати мінімум на 2 години. Я вважаю, що введення повного локдауну було би кращим рішенням, адже пройшов би інкубаційний період і було б менше заражень.

Ми чекаємо скасування рішення Кабміну щодо карантину вихідного дня, бо хочемо зберегти свій бізнес і робочі місця.
 

Інші новини:


Запобігти страшній недузі

У  Всесвітній день боротьби з раком молочної залози варто вкотре привернути увагу суспільства до проблеми цього захворювання. Адже цей вид раку посідає перше місце в структурі онкологічної захворюваності у жінок. І в зоні ризику − кожна представниця прекрасної статі репродуктивного віку.

2021-10-25 11:53