Чернігівські ресторатори проти карантину вихідного дня

2020-11-19 10:35

13 листопада під стінами Чернігівської міськради збиралися власники ресторанного бізнесу та підприємці на мітинг проти карантину вихідного дня.

Постанова, яку затвердив Кабмін, призведе до збитків усіх громадських закладів харчування, стверджують мітингувальники. Власники не зможуть сплачувати оренду, комунальні послуги та заробітну плату працівникам, оскільки основна частина заробітку в них у суботу та неділю.

Під гасло мітингувальників «Маю право працювати», до чернігівців вийшов на розмову мер Чернігова Владислав Атрошенко.

— Я вважаю рішення Кабінету Міністрів не досить виваженим. Втрати для роботодавців, найманих працівників та місцевих бюджетів є очевидними. Непотрібно розхитувати нашу державу, яка і так ледь стоїть на ногах. Я особисто не можу скасовувати рішення Кабінету Міністрів, але позицію міськради з цього приводу ми вже висловили, — зазначив Владислав Атрошенко.
Під час свого позачергового засідання виконком Чернігівської міськради ухвалив звернення до уряду та народних депутатів, обраних на Чернігівщині, з проханням скасувати карантин вихідного дня. У мерії вважають, що ні його позитивні наслідки, ні втрати як слід не прораховані.

У зверненні, зокрема, йдеться про те, що через запровадження карантину вихідного дня у листопаді бюджет Чернігова може зазнати колосальних втрат — на додачу до вже втрачених 200 млн грн унаслідок жорстких весняних обмежень — і унеможливить належне забезпечення життєдіяльності міста.

Водночас Владислав Атрошенко не підтримав позицію мерів деяких українських міст, які публічно демонструють непокору рішенню уряду про запровадження карантину вихідного дня. Бо це, вважає він, послаблює державу і дезорієнтує підприємців, яких, попри дозвіл мерії працювати, місцева поліція все одно штрафує.

Під час наради в мерії цього тижня він закликав поліцію не поспішати штрафувати підприємців за порушення карантину вихідного дня. Владислав Атрошенко зазначив, що бували випадки, коли накази «згори» пізніше визнавались неправомірними, тож застеріг поліцію від можливої помилки.

Свою позицію щодо введення карантинних обмежень у вихідні висловили ресторатори.

Артем Скоробогатов, власник бару «Orange»:

— Основні дні заробітку для ресторанного бізнесу — це субота та неділя. Мало того, що з понеділка по п’ятницю робочий день зробили до 21.00, народ останнім часом став біднішим, упав середній чек. Кабмін, замість того, щоб допомогти середньому і малому бізнесу, в тому числі ресторанного напрямку, нічого не робить, немає жодної допомоги. Ми працюємо в мінус, і якщо так буде й далі, ресторани почнуть закриватися повністю. Персонал став звільнятися, виручки і чайових менше, тому багато співробітників стали шукати інші місця роботи, де вони могли б себе реалізувати.  Зараз Кабмін зробив карантин вихідного дня, не за горами й рішення про комендантську годину. Якщо ми й далі будемо миритися з рішенням влади, наші сім’ї будуть голодувати.

Наталія Савченко, управляюча ресторанами «Старий Чернігів», «Сеньйор Помідор», «Еклер»:

— Ми протестуємо проти карантину вихідного дня, бо вважаємо, що жодної користі це рішення не принесе. Мало того, що нам обмежили час роботи по буднях, так тепер повністю закрили й на вихідні. Ми будемо змушені повністю закритися, оскільки не зможемо сплатити ні комунальні, ні податки, ні зарплату персоналу. Тому ми просимо дати нам хоча б маленький шанс потихеньку працювати, дотримуючись усіх запобіжних заходів. Якщо вводити карантин, то потрібно вводити його повністю і для всіх.

Марія, керуюча рестораном «Sushi Light»:

— Основний наш дохід — у вихідні дні, коли гості приходять відпочивати великими компаніями. Нам довелося скоротити зміни: якщо раніше виходили по 2-3 людини на зміну, зараз уже менше. Відповідно у персоналу стала меншою зарплата. Ми будемо домагатися скасування рішення Кабміну і сподіваємося на краще.

У вівторок, 17 листопада, Рада провалила голосування за постанову №4381 про рекомендацію скасувати карантин вихідного дня урядом. Документ підтримали лише 149 нардепів.

Поліна Могінська

Інші новини:


Чернігів увійшов до топ-5 рейтингу міст України

Чернігів посів четверте місце у рейтингу найкращих міст України за результатами щорічного Українського муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту. Результати дослідження оприлюднило видання «Новое время».

2021-09-24 13:14