«Без значних порушень»

2019-07-25 07:25

У неділю, 21 липня, українці зробили свій вибір та обрали новий склад Верховної Ради. Це рішення, безумовно, змінить майбутнє як країни загалом, так і нашої Чернігівщини зокрема. 

У понеділок, 22 липня, коли виборчі комісії продовжували підрахунок голосів, у пресцентрі «Чернігівський вибір» відбулася пресконференція громадянської мережі «ОПОРА», присвячена саме підсумкам голосування. 

– Переважна більшість комісій відпрацювала належним чином. Фактично ми не зафіксували досить грубих порушень, які могли би вплинути на основні показники волевиявлення. Було кілька повідомлень про підкуп виборців, які не підтвердилися. Також – кілька повідомлень про спробу винести бюлетень та спробу голосувати без паспортів, але знову ж ці моменти були попереджені, – зазначила координаторка спостереження громадянської мережі «ОПОРА» за виборами в Чернігівській області Наталія Висіканець.

Але – є кілька «але».

У 207-му окрузі (переважно в Корюківському районі) вчасно не відкрилося 6 дільниць, що було пов’язано зі зміною складу комісій. На дільниці у Чернігівському колегіумі № 11 громадянин напідпитку намагався попросити членів комісії допомогти йому з волевиявленням, а після відмови просто вкинув у скриньку порожній бюлетень. Дільничну комісію 470080 у Свидовці Бобровицького району було відправлено на перерахунок голосів.

– У папці зі скаргами були виявлені копії медичних довідок, виписані однією рукою, однотипні, на 48 осіб, що мали проголосувати вдома. Під час перевірки пакетів з’ясувалося, що 85 бюлетенів пошкоджені, але потім виявилося: комісія просто переплутала пакети й це були невикористані бюлетені, – пояснила, чому комісію відправили на перерахунок, Наталія Висіканець. – У 210-му окрузі вибори на дільниці 740050 (вулиця Горького, буд. 112 у Бобровиці. – Прим.) результати визнані недійсними: з чим це пов’язано, ми дізнаємося згодом.

Був і майже комічний епізод: чернігівка прийшла на голосування із запрошенням на людину, яка в її квартирі не проживає, однак якій усі 28 років незалежності України приходять запрошення. Жінка вже зверталася в різні інстанції, але запрошення невідомому прийшло й на парламентські вибори. 

Виникали проблеми з доступом до дільниць людей з обмеженнями у пересуванні. Зокрема, спостерігачі зафіксували випадок, коли двоє людей допомагали затягнути сходами людину в інвалідному візку. 

– Люди на візочках мають право голосувати вдома й не зобов’язані підніматися сходами. Але в усьому цивілізованому світі є така тенденція: якщо людина хоче проголосувати там, де голосують усі, то не можна її обмежувати в цьому праві. Держава зобов’язана забезпечити умови для голосування: пандуси, ліфти, шрифти Брайля… Наприклад, бюлетень шрифтом Брайля передбачений законодавством, але на жодній дільниці ми його не побачимо. Нормально, коли держава забезпечує людині з обмеженими можливостями здатність жити звичайним життям, – зазначила Олена Рогова, громадська омбудсменка із захисту виборчих прав громадянської мережі «ОПОРА» в Чернігівській області. 

Так чи інакше, Україна зробила свій вибір, і тепер усім нам доведеться відповідати. Виборцям – за свій вибір, а депутатам – перед тими, хто їх обрав. І, як завжди, сподіватимемося, що тепер уже точно життя стане кращим. А ось чи стане воно кращим насправді – покаже лише час.

Сергій КАРАСЬ
Фото автора

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21