Пандемія COVID-19: як у світі та Україні протидіють поширенню вірусу

2020-11-17 08:58

У багатьох країнах світу ситуація з коронавірусом загострюється, і це спонукає уряди вживати різних заходів. Які обмеження там введені та чого найближчим часом очікувати Україні, читайте в матеріалі.

Федеративна Республіка Німеччина

Планується на рівні закону (а не на рівні урядових рішень, як це відбувається нині) закріпити обмеження прав як громадян (носіння масок, обмеження контактів, дистанція тощо), так і бізнесу.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

Ліверпуль стане першим містом у Великій Британії, де відбудеться масове тестування на COVID-19 — отримати результат можна буде за 15 хв.

Канада

У провінції Онтаріо представлено нову систему для введення або скасування коронавірусних обмежень — залежно від рівня поширення вірусу регіони будуть поділятися на п’ять зон. Найвища, «сіра» зона, передбачає закриття підприємств та оголошення в регіоні надзвичайного стану.

Турецька Республіка

У Туреччині прийнято рішення закривати після 22.00 всі кафе, ресторани, перукарні, театри та інші види сфери послуг.

Республіка Ірак

Влада закликала тих, хто одужав від коронавірусу, здати плазму крові через 28 днів, щоб допомогти іншим хворим у важкому стані.

Азербайджанська Республіка

Тим, хто лікується вдома, надається і доставляється безпосередньо до місця проживання пацієнта спеціальний вітамінний комплекс, що включає вітаміни C і D, цинк, селен, магній, а також парацетамол. При цьому дільничні лікарі двічі на день телефонують цим пацієнтами і спостерігають за їхнім станом.

Україна

Найближчим часом в Україні введуть карантин вихідного дня ― з 00:00 суботи до 00:00 понеділка, тобто кожного уїкенда. Очікується, що обмеження можуть набути чинності вже 14 і 15 листопада і триватимуть протягом декількох тижнів.

Заборонять роботу ТРЦ, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, театрів і проведення масових заходів. Заборонено приймати відвідувачів у барах, ресторанах, кафе та установах розважальної сфери.

Дозволено працювати продуктовим магазинам, аптекам, АЗС, об’єктам торгівлі засобами гігієни, ветеринарними препаратами і кормами, фінансовим установам, СТО, доставці їжі.

Громадський транспорт продовжить працювати.

А від понеділка, 9 листопада, в Україні заборонили всі планові операції і госпіталізації. Лікарні приймають тільки ургентних хворих і з COVID-19.

Чернігівщина

Колонія у Прилуках, стадіон «Юність» у Чернігові та стадіон у Ніжині можуть стати госпіталями для прийому хворих на COVID-19. Там прийматимуть хворих у тому випадку, коли всі ліжкомісця у лікарнях області будуть зайняті повністю. Про це в ефірі Суспільного повідомив начальник управління здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш.

У разі повної завантаженості лікарень хворими на коронавірус, у Чернігові розглядають можливість відкрити додаткові ліжкомісця на території обласної лікарні в споруді колишнього центру ветеранів війни, а також у центрі радіозахисту.

Інші новини:


Чернігівщина – читаюча область

Це напевно знає директорка Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта» Олена Дорошенко, адже вже котрий рік поспіль Чернігівська дирекція тримає дуже високий інтегральний показник за різними позиціями і перебуває в п’ятірці кращих.

2022-01-24 10:17