Геній, котрий запалював зірки

2020-11-16 09:02

Він один із тих небагатьох людей у нашому місті, якого є сенс назвати Генієм. Він працював викладачем музичного училища, розповідав юнакам та дівчатам про вокал, ставив їм голоси. Здавалося, що Він із кожної жертви, кому «ведмідь на вухо наступив» міг зробити Магомаєва. Геній був гордим за кожний їхній успіх (за свій, здається, ніколи), адже успіх студента – насамперед – кропітка, наполеглива праця викладача. До речі, два його вихованці вже отримали звання заслужених артистів України – Сергій Сулімовський та Ігор Євдокімов. І Він, Геній, 2016-го року став заслуженим, по праву заслуженим, бо заслужив це звання своїм талантом.

Він як вокаліст дав більше сотні концертів, здебільшого, безкоштовних, не лише в Україні, а й за кордоном. Проте не зациклювався на власній співочій кар’єрі, у Нього був іще талант на чуття та відкриття талантів. Коли багато років тому я брала в Нього інтерв’ю, Він натхненно розповідав про кохану  дружину та доньку – не про себе, а саме про них. Тоді я здивувалася: він говорив так, начебто не вклав усю свою душу  і талант у їхній успіх. І – ніби не помічав і власного успіху на цьому творчому шляхові… 

А наразі – відкриваємо карти. Кохану жінку звати – Лариса Роговець, вона – народна артистка України, а донька – Юлія Литвинова. Обидві відомі оперні співачки, незважаючи на те, що в Чернігові, на жаль, немає оперного театру, лише концертна зала філармонійного центру. Але є інші міста і країни, де вокалістки з успіхом виступають. 

Нещодавно вони втратили чоловіка та батька – В’ячеслава Петровича Литвинова, того самого Генія, котрий завжди бажав залишатися в тіні. Але про цю неординарну людину не хочеться говорити з сумом, бо В’ячеслав Петрович був дуже світлою і неймовірно обдарованою особистістю.

Пам’ятаю їхні звичайні «Жигулі» навпроти швейної фабрики «Елегант» біля «Кварталу». Обоє в спортивних костюмах (народна Артистка і скромний Геній), мабуть, їхали з дачі або з лісу. Такі рідні, людяні. Навіть думки не виникало, що ця жіночка в спортивному одязі може заспівати на раз-два «Хабанеру». І не тільки її. Бо вона може співати й надихати, захоплювати й дивувати, практично, на всіх мовах світу. А поруч чоловік. Той самий В’ячеслав Петрович... Познайомилися вони колись у нашому педінституті. Лариса вступила на математичний факультет  на спеціальність «математика та інформатика». Студентка із дивовижним меццо-сопрано, яке заворожувало… Він закохався. Взаємно… І Вона стала його найголовнішою зіркою. Пігмаліон створив та на все життя покохав свою Галатею. 

Алла ПУШКІНА
Фото надані авторкою

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55