Хотіли – як краще. А як буде – покаже час

2019-07-25 07:20

Усе-таки ми дуже унікальна країна – любимо експериментувати над собою. Останніми роками нічого подібного не було в жодній державі. А у нас є. Монополія на владу новообраного Президента. Тобто віднині він уже жодним чином не зможе сказати, що йому хтось чи щось заважає полегшити життя всьому народові й навести у країні лад. Справедливість і закон повинні нарешті стати одними для всіх. Без винятку. А злодії, хабарники та вся інша нечисть мають отримати реальне покарання.

Саме за це проголосувала Чернігівщина – на всіх шести округах виборці віддали перевагу партії «Слуга народу». Колишні лідери уподобань чернігівців – «Батьківщина» та Радикальна партія Ляшка – зайняли друге та третє місця. Але відрив від першого місця – колосальний. 

А тепер коротко як про день виборів, так і про підрахунок голосів.

Підсумки

Хоча на цих перегонах зафіксована найнижча за всію історію незалежної України явка – менше 50%, на Чернігівщині вона найвища – 54,80% (загалом в області – 808340 виборців). 6493 змінили місце голосування. 

Загалом вибори на Чернігівщині відбулися доволі організовано та спокійно.Речниця Нацполіції області Наталія Реберг сказала, що суттєвих порушень, які могли би вплинути на волевиявлення громадян, у день виборів не було. З її слів, «до поліції надійшло 109 повідомлень про ймовірне порушення виборчого законодавства. Відкрито 7 кримінальних проваджень. 4 – за фактом підкупу виборців (Бобровицький, Козелецький, Прилуцький та Борзнянський райони). 2 – за незаконне використання виборчого бюлетеня (Чернігів, Борзна). Та одне – за перешкоджання діяльності офіційного спостерігача (Бобровиця)».

Підрахунки

А от із цим у нас виявилися великі проблеми. Чого тільки на окружних виборчих комісіях (ОВК) не було – і бійки, й «мінування», й екстрені заміни членів комісій… Переважно це відбувалося на трьох ОВК. Та на момент написання цього матеріалу справа потихеньку все-таки зрушила з місця.

По 209-му округу підрахували 100% голосів. Перемогу здобув висуванець партії «Слуга народу» Валерій Зуб. Він отримав 30,29% голосів виборців. Чинний нардеп по округу – самовисуванець Олександр Кодола – посів друге місце (26,23%), а висуванець «Батьківщини» Анатолій Гунько – третє (24,64%).

По 205-му округу переможцем став Олег Семінський, висуванець політичної партії «Слуга народу». Він набрав 33,72% голосів. Його опоненти Валерій Куліч та Юрій Власенко отримали 20,25% і 16,85% голосів виборців відповідно. 

По 210-му одномандатному виборчому округу перемогу здобув самовисуванець Сергій Коровченко з результатом 21,28% голосів. На другому місці самовисуванець Борис Приходько, який отримав 21,09%, а на третьому – Дмитро Пахомов, висуванець «Слуги народу» (17,09%). 

По 208-му округу з величезним відривом від конкурентів переміг чинний нардеп, самовисуванець Валерій Давиденко.
Станом на 10.30 іще дві окружні виборчі дільниці продовжують підрахунок голосів. А саме: по 206-му округу опрацьовано 94,25%. Тут із великим відривом перемагає висуванець «Слуги народу» Антон Поляков (33,15%).

Виборча комісія 207-го округу опрацювала 96,01% протоколів. По округу лідирує кандидат від «Слуги народу» Максим Зуєв (25,34%). Його опонент – самовисуванець Ігор Рибаков – «опустився» на друге місце з результатом 24,8% голосів виборців.

Олександр ШИЛО
P. S. Інформація з дільниць на 13-ту годину середи, 24 липня.

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13