Американці обрали нового Президента

2020-11-13 11:42

Ним став Джо Байден. Котрий свого часу був одним із наймолодших сенаторів США і до цих виборів уже двічі балотувався у президенти Америки.

Доречно сказати, що давненько такого не було, щоби попередній Президент утримався на посаді лише один термін. Хоча боротьба була доволі суттєвою. Адже Дональд Трамп зробив багато позитивного й, на мою думку, втратив багато прихильників через те, що велику частину свого часу приділяв соціальним мережам, а  більшість його особистих суджень викликала реальне обурення.

Українці уважно спостерігали за перебігом президентських перегонів у США. На жаль, навіть більш пильно, ніж за розвитком ситуації у контексті місцевих виборів на Батьківщині. Хоча як американські, так і українські місцеві вибори  впливатимуть на наше з вами життя-буття. Тим більше, що вони стали уроком для наших виборців.

Виборча система

У США вона доволі складна й нам — абсолютно не підходить. У США переможця визначає не проста більшість голосів. Президента обирає колегія виборників. У ній 538 осіб з усіх штатів. Щоби стати президентом, кандидат має набрати 270 голосів. Кількість виборників варіюється залежно від чисельності населення штату. За американською виборчою системою, голоси виборників «важать» більше, ніж безпосередні голоси виборців. Практично в усіх штатах діє система «переможець отримує все». Для перемоги на виборах — достатньо отримати 270.

Якщо жоден кандидат не набирає абсолютної більшості голосів виборників, то згідно з Дванадцятою поправкою — Президента обирає Палата представників. В історії США був лише один такий випадок — у 1824 році.

«Родзинки» цьогорічних виборів по-американськи

Боротьба за посаду Президента була дуже схожою на кінські перегони, де не було явного фаворита — «ніздря в ніздрю»!
Важливим фактором президентської кампанії став COVID-19. До спалаху пандемії економічні показники США цілком відповідали намірам Трампа — «зробити Америку знову величною».

Ще один побіжний наслідок пандемії — активне голосування поштою, яке Трамп піддавав критиці. Понад 100 мільйонів громадян США проголосували на цих виборах дочасно (чинний президент США, як не дивно, опинився серед них). І взагалі активність громадян Америки на цих виборах побила показники понад 100-річної давнини.

Нині Трамп намагається втриматись при владі, звинувачуючи у своїй поразці всіх, окрім себе, — такого ще не було ніколи!
Сталася безпрецедентна подія — найбільші телеканали США (цілих п’ять) перервали трансляцію виступу Трампа з Білого дому. Мовляв, те, що говорить президент США, —  це брехня і конспірологія! Бездоказові твердження! Тільки CNN і Fox News показали виступ Трампа повністю — але потім зробили детальну перевірку фактів цих 50-ти хвилин. Ось це — четверта вла-да!
Трамп не планує визнавати поразку й вимагає перерахунку 600 тисяч бюлетенів вручну — нібито машинки для підрахунку голосів сяк-так зуміли «поламатися»! Смішно! Адже така кількість для Америки —  менше ніж один голос у міськраду Чернігова! Але Бог із ним, Трампом: не вміє людина програвати достойно! Як був людиною шоу-бізнесу — так, певно, нею і залишився!

Тому виборчий штаб Джо Байдена попередив — Трампа можуть примусово випровадити з Білого дому. Одразу після того, як колегія виборників 12 грудня офіційно оголосить своє рішення.

Перший виступ Байдена

Новообраний президент Джо Байден виступив із зверненням до нації у своєму рідному місті Вілмінгтоні вперше з того часу, як його назвали переможцем виборів у США. Він пообіцяв стати Президентом для всіх американців, включаючи 70 мільйонів людей, які проголосували за переобрання Дональда Трампа.

«Я обіцяю бути президентом, який прагне не розділяти, а об’єднувати», — сказав Байден.

Він подякував своїй родині та дружині й зазначив, що має честь працювати з першою  віцепрезиденткою, яка має азіатське (індійське) коріння.

«Не кажіть мені, що це неможливо в Сполучених Штатах Америки», — сказав Байден.

Обраний президент також зазначив, що США можна схарактеризувати одним словом – «можливості» Ми завжди дивимося вперед і будемо створювати робочі місця, лікувати хвороби, ніхто не буде залишений позаду, ніколи Америка не здасться», — підкреслив Байден.

І наостанок. Який позитив від цього отримаємо ми з вами? Пересічні українці. Майже нічого — лише наші збройні сили. Фронт — або суттєву фінансову допомогу, або надсучасне озброєння. Не меншу (390 мільйонів доларів) — ніж була.

Поки при владі у нас буде нинішнє керівництво держави — сподіватися на більше не варто! Тим паче, що особисто нашому керманичу та його команді реально багато що загрожує.

А от уже після обрання нами свого нового Президента — Україна має стати для США цікавою. Наповнивши тезу про стратегічне партнерство реальним змістом.

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13