Вікторія Спартц – конгресменка з Чернігівщини

2020-11-13 09:58

На виборах 3 листопада 2020 року Вікторія Спатц балотувалася до Конгресу США від республіканської партії і пройшла до Палати представників від 5-го округу штату Індіана. Таким чином, вона стала першою українкою, яку обрали до законодавчих зборів США. 

Вікторія Спартц – уродженка міста Носівки Чернігівської області. Вона пишається своїм українським походженням і вважає, що саме іммігранти створили США та закріпили там права людини на життя, свободу і процвітання.

Хто така Вікторія Спартц?

Майбутня конгресменка народилася в Носівці на Чернігівщині в родині інженерів. Вона й досі щороку приїжджає провідати бабусю і дідуся в Носівці.

Зі шкільної лави Вікторія проявляла лідерські риси, вчилася на відмінно. Школу закінчила в Чернігові, університет – у Києві. Вона отримала ступінь бакалавра та магістра з міжнародної економіки в Київському національному економічному університеті, добре знала англійську. 

У 2000 році Вікторія одружилася з американцем Джейсоном Спартцем і переїхала до США. Згодом у них народилося двоє доньок, які, до речі, добре знають українську мову. В США Вікторія отримала диплом магістра з бухгалтерії в бізнес-школі Університету Індіани, де лишилася викладати.

Спартц працювала в бізнес-структурах та державних установах, зокрема на посаді фінансового керівника генеральної прокуратури Індіани. Має і власний бізнес у галузі фінансових консультацій, фермерському господарстві та нерухомості.
У 2017 році Спартц обрали до сенату штату Індіана, де вона замінила Люка Кенлі, який вийшов на пенсію.

«У неї сильний акцент, але ще сильніша її пристрасть до американської політики», – писали тоді місцеві видання.
Наступною сходинкою стало висування до Палати представників Конгресу США.

У своїй кампанії Вікторія наголошувала на своєму походженні, стверджуючи, що це сформувало її політичні погляди.
Виступаючи із промовою після свого обрання, Вікторія наголосила, що пишається тим, що вона іммігрантка з українським корінням.

Підготувала Алла ПРИМА
Фото SPARTZFORCONGRESS.COM

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13