Пам’яті Наталії Романової

2020-11-12 08:12


Рідкісна красуня, усміхнена, енергійна, зі співучою української мовою... Наталія Романова настільки заряджала оптимізмом, що слово «була» важко уявити поруч із її ім’ям.

На жаль, хвороба, з якою Наталія Андріївна боролася в останні роки, виявилася сильнішою, її серце перестало битися 5 листопада...

За професією Наталія Андріївна була педагогом. Але й за покликанням теж, адже до початку своєї політичної кар’єри вона 19 років присвятила роботі вчителя.

Світлана Рубан, директорка Чернігівського колегіуму № 11:

— Із Наталією Андріївною ми були знайомі ще зі студентських років – разом навчалися на історичному факультеті нашого педуніверситету. Потім доля звела нас у стінах колегіуму. Спочатку працювали вчителями історії, потім довгий час на посадах заступників директора. Наталія відповідала за виховну роботу. Така посада вимагає бути комунікабельною, вміти спілкуватися з учнями і батьками. Ця риса якраз і була дуже властива Наталії. Вона мала чудове почуття гумору, тож завжди могла знайти найбільш оптимальний варіант виходу із різних ситуацій, не загострюючи їх. Але особливою рисою її характеру було глибоке знання справи, творчий підхід до виконання своїх обов’язків. Дуже важко сприймається звістка про відхід у вічність Людини з великої літери. Пам’ять про неї, про чудову спільну роботу я збережу назавжди в своєму серці.

В 11-му Чернігівському колегіумі її любили і поважали всі — і колеги, й учні. Це саме вони вигадали для неї ласкаве прізвисько — Альонушка. Можливо, за довгу русу косу. Але швидше за все, за добрий і безконфліктний характер та щиру любов до своїх учнів, яким вона давала путівку в життя.

У 2006 році Наталія Романова стала головою Чернігівської обласної ради. Вона так і залишилась єдиною жінкою, яка була обрана на цю посаду.

Ігор Вдовенко, голова Чернігівської обласної ради:

— Наталія Андріївна була унікальною жінкою. Своєю багаторічною політичною, плідною управлінською, міжнародною та громадською діяльністю вона залишила свій неповторний слід у суспільному житті Чернігівщини.

Де б не працювала Наталія Андріївна, вона завжди вирізнялась щирою душею та активною життєвою позицією, була принциповим і талановитим керівником, справжньою патріоткою Чернігівщини, професіоналкою, яка із захопленням займалась своєю справою.

Розділяю біль від важкої втрати разом із рідними, близькими, друзями, колегами та всіма, хто знав і поважав цю розумну, мудру і щиру жінку.

Була постійним членом Конгресу місцевіх та регіональніх влад Ради Європи. Тричі обиралася віце-президентом, а потім і президентом палати регіонів Конгресу місцевіх і регіональніх влад Ради Європи.

Останні чотири роки Наталія Романова працювала заступником голови Чернігівської обласної державної адміністрації, опікувалася соціальною, гуманітарною, медичною сферами. Вона багато часу проводила на роботі, віддаючи всю себе без залишку. Навіть після важкої операції стала до своїх обов’язків лише через п’ять днів.

Валерій Куліч, депутат Чернігівської обласної ради VII скликання:

— Для мене це особлива й особиста втрата, адже Наталію Андріївну я знав багато років — вона давала мені путівку в життя, будучи моєю вчителькою історії в 11-й школі. Досвідчена, інтелігентна, розумна, вона користувалася любов’ю і повагою учнів та вчителів.

Очоливши Чернігівську обласну державну адміністрацію, я запросив її на посаду свого заступника, адже Наталія Андріївна — це справжній професіонал, надійна, віддана своїй державі та її народові людина. Вона була надзвичайно працьовитою, наполегливою і порядною, компетентним керівником, завжди підставляла плече і допомагала цінною порадою.

Висловлюю глибокі щирі співчуття родині та близьким  Наталії Андріївни, я поділяю ваші біль та горе. Про Наталію Андріївну залишаються найкращі світлі спогади, залишаються добрі справи, які вона зробила.

Наталія Романова вміла спокійно й ефективно вирішувати найскладніші завдання, знаходила потрібні слова, досягала максимальних результатів. І робила це протягом усього свого кар’єрного шляху.

Але, незважаючи на свою професійну зайнятість, вона завжди залишалася Жінкою з великої літери. Вона вміла вишукано одягатися, цінувала індивідуальність, була яскравою і гармонійною особистістю. Любила прості польові квіти. Писала вірші й чудово співала.

Такою була Наталія Андріївна Романова — яскравою, талановитою, красивою, залюбленою в  життя. Такою вона залишиться в пам’яті та серцях усіх, хто її знав і любив.

Фото В. Кошмала та з відкритих джерел

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21