В Україні з 14 листопада вводять карантин вихідного дня. Нові обмеження будуть діяти з 00:00 суботи до 00:00 неділі. Відповідне рішення в середу, 11 листопада, прийняв Кабмін.
Згідно з рішенням уряду, на вихідних буде заборонена робота розважальних закладів, ресторанів, кафе, спортзалів, непродуктових магазинів, ТРЦ, а також проведення культурно-мистецьких заходів.
Що заборонять:
Під час карантину вихідного дня в Україні будуть працювати тільки:
На засіданні Кабміну Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що в останній місяць в Україні фіксується експоненціальне зростання кількості хворих на COVID-19, через що уряд був змушений піти на такий крок.
Глава Кабміну зазначив, що нові обмеження будуть болючими для багатьох представників бізнес-спільноти, зайнятих у ресторанній, розважальній та культурній сферах.
«Уряд готовий підставити плече, щоби підтримати наших підприємців під час посиленого карантину вихідного дня», – сказав Шмигаль, анонсуючи підтримку бізнесу.
Повною мірою відновимо і розширимо наступні програми підтримки:
Раніше в Мінкульті виступили проти карантину вихідного дня. Повідомлялося, що він буде мати наслідки для сфери культури, сотні тисяч людей можуть залишитися без роботи.
Також 11 листопада в багатьох містах України пройшли акції проти введення карантину вихідного дня, які проводить Всеукраїнська ресторанна асоціація.
Оксана Голубова, директорка мережі кафе та ресторанів, серед яких «Градецький», «Бібліотека», «Bon Ami»:
– Для багатьох ресторанів таке рішення буде загрожувати закриттям. Нічний бізнес зараз повністю помер, а в ньому було задіяно чимало персоналу. На одних сніданках багато не заробиш, тому що вони і так коштують недорого, враховуючи акції, і ланчі також продаються майже по собівартості. Зараз триває боротьба за кожного клієнта, а до 21:00 сидіти в закладі ніхто не хоче.
Коли ми працюємо частково, ми нічого не заробляємо, а просто перекладаємо, так би мовити, 5 копійок із однієї кишені до іншої. При повному локдауні в нас була можливість хоча б не платити податки і була відстрочка оплати оренди й електроенергії. Ми нічого не заробляли, але нічого й не платили.
А зараз ми нічого не заробляємо, а податки платимо в повному обсязі. Для ресторанного бізнесу такі заходи закриття на вихідний день означають смерть. Краще закрити всі заклади, ніж обмежити їх роботу до 21:00. Краще відсидіти на закритті кілька місяців, ніж робити часткові обмеження. Ті гроші, які ресторатори заробили раніше, тепер вкладають у свій непрацюючий бізнес для того, щоби, можливо, він запрацював через якийсь час. А через який саме час, ніхто не знає.
Замість допомоги бізнесу наша держава ставить йому підніжки. Але і для самої держави в цьому немає нічого доброго, бо від ресторанного бізнесу вони не доотримають податки до казни.
Дайте нам можливість заробити, тільки не заважайте.
Поліна МОГИНСЬКА
Фото з Інтернету
Референдум про продаж сільгоспземель іноземцям пройде в найближчі 3 роки - міністр АПК
Референдум з питання продажу землі сільськогосподарського призначення іноземцям буде проведено протягом найближчих трьох років. Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко в інтерв’ю польському виданню Rzeczpospolita, передає УНН.
2021-01-15 12:37