В Україні ввели локдаун вихідного дня

2020-11-12 08:01

В Україні з 14 листопада вводять карантин вихідного дня. Нові обмеження будуть діяти з 00:00 суботи до 00:00 неділі. Відповідне рішення в середу, 11 листопада, прийняв Кабмін.

Згідно з рішенням уряду, на вихідних буде заборонена робота розважальних закладів, ресторанів, кафе, спортзалів, непродуктових магазинів, ТРЦ, а також проведення культурно-мистецьких заходів.

Що заборонять:

 • закриють фудкорти і розважальні зони в ТРЦ – планується дозволити роботу тільки магазинам;
 • заборонять розважальні та масові заходи;
 • заборонять діяльність установ культури (зокрема кінотеатрів, театрів, музеїв);
 • дозволять ресторанам, кафе та іншим закладам громадського харчування працювати тільки на винос.

Під час карантину вихідного дня в Україні будуть працювати тільки:

 • продуктові магазини;
 • аптеки;
 • транспорт;
 • АЗС і ветеринарні аптеки.

На засіданні Кабміну Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що в останній місяць в Україні фіксується експоненціальне зростання кількості хворих на COVID-19, через що уряд був змушений піти на такий крок.

Глава Кабміну зазначив, що нові обмеження будуть болючими для багатьох представників бізнес-спільноти, зайнятих у ресторанній, розважальній та культурній сферах.

«Уряд готовий підставити плече, щоби підтримати наших підприємців під час посиленого карантину вихідного дня», – сказав Шмигаль, анонсуючи підтримку бізнесу.

Повною мірою відновимо і розширимо наступні програми підтримки:

 • компенсація частини зарплат працівників у зв’язку з простоєм;
 • програма портфельних гарантій, що повинна запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);
 • можливість застосування механізму визнання карантину вихідного дня форс-мажорною обставиною, що ми зараз обговорюємо з Торгово-промисловою палатою;
 • продовження реалізації програми доступних кредитів 5-7-9, яка дозволяє отримати кредитні канікули для бізнесу. Тобто мова йде про рефінансування існуючих позик фактично під 0%.

Раніше в Мінкульті виступили проти карантину вихідного дня. Повідомлялося, що він буде мати наслідки для сфери культури, сотні тисяч людей можуть залишитися без роботи.

Також 11 листопада в багатьох містах України пройшли акції проти введення карантину вихідного дня, які проводить Всеукраїнська ресторанна асоціація.

Оксана Голубова, директорка мережі кафе та ресторанів, серед яких «Градецький», «Бібліотека», «Bon Ami»:


– Для багатьох ресторанів таке рішення буде загрожувати закриттям. Нічний бізнес зараз повністю помер, а в ньому було задіяно чимало персоналу. На одних сніданках  багато не заробиш, тому що вони і так коштують недорого, враховуючи акції, і ланчі також продаються майже по собівартості. Зараз триває  боротьба за кожного клієнта, а до 21:00 сидіти в закладі ніхто не хоче.

Коли ми працюємо частково, ми нічого не заробляємо, а просто перекладаємо, так би мовити, 5 копійок із однієї кишені до іншої. При повному локдауні в нас була можливість хоча б не платити податки і була відстрочка оплати оренди й електроенергії. Ми нічого не заробляли, але нічого й не платили.

А зараз ми нічого не заробляємо, а податки платимо в повному обсязі. Для ресторанного бізнесу такі заходи закриття на вихідний день означають смерть. Краще закрити всі заклади, ніж обмежити їх роботу до 21:00. Краще відсидіти на закритті кілька місяців, ніж робити часткові обмеження. Ті гроші, які ресторатори заробили раніше, тепер вкладають у свій непрацюючий бізнес для того, щоби, можливо, він запрацював через якийсь час. А через який саме час, ніхто не знає.

Замість допомоги бізнесу наша держава ставить йому підніжки. Але і для самої держави в цьому немає нічого доброго, бо від ресторанного бізнесу вони не доотримають податки до казни.

Дайте нам можливість заробити, тільки не заважайте.

Поліна МОГИНСЬКА
Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13